Ginekologia estetyczna

ginekologia estetycznaGinekologia estetyczna jest to zespół procedur mających na celu poprawę wyglądu i atrakcyjności żeńskich zewnętrznych narządów płciowych oraz polepszenie ich funkcji seksualnych.

Zabiegi ginekologii estetycznej prowadzą do poprawy poczucia własnej atrakcyjności i komfortu psychicznego leczonych Pacjentek. Działania te mają również znaczenie dla poprawy wizerunku kobiety w oczach jej partnera.

Ginekologia estetyczna oferuje:

 • Powiększanie warg sromowych większych
 • Korekcja wzgórka łonowego – lipoliza, liposukcja
 • Zwężanie pochwy – nici Aptos
 • Labioplastyka laserowa – laserowe zmniejszanie warg sromowych mniejszych

Ginekologia estetyczna to dziedzina, która zajmuje się zabiegami mającymi na celu poprawienie wyglądu zewnętrznych narządów rozrodczych oraz poprawienie doznań w trakcie zbliżenia intymnego. Warto pamiętać, że są to również zabiegi lecznicze, służące naszemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Dzięki nim podnosimy komfort życia oraz rozwiązujemy sytuacje, które często są lekceważone w gabinetach lekarskich.

Co oferuje ginekologia estetyczna?

Coraz częściej schorzenia, które dotychczas leczono wyłącznie operacyjnie, można leczyć za pomocą zabiegów bezinwazyjnych. Pacjent może uniknąć okresu rekonwalescencji oraz ryzyka pojawienia się komplikacji pooperacyjnych.

Do takich nowoczesnych metod zaliczamy zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej. Takimi nowoczesnymi procedurami jest wypełnianie i rewitalizacja zewnętrznych narządów płciowych przy użyciu kwasu hialuronowego lub własnego tłuszczu – zobacz: przeszczep tłuszczu.

Problemy z okolicami intymnymi to problem wielu kobiet. Nie warto ich ignorować, nawet jeżeli dotyczą wyłącznie sfery estetycznej. Funkcjonowanie i wygląd narządów płciowych ma bowiem ogromny wpływ na zdrowie pacjentek, nie tylko fizyczne, ale przede wszystkim psychiczne.

Mankamenty związane z płciowością często owocują odczuwaniem poważnego dyskomfortu, są przyczyną obniżenia poczucia własnej wartości oraz jakości życia seksualnego.

Kobieta niezadowolona z wyglądu swoich genitaliów, to zwykle kobieta niedowartościowana, czuje się ona mniej atrakcyjna, wstydzi się własnego ciała. Wszystko to sprawia, że trudniej wchodzi w związki intymne, a jej satysfakcja ze współżycia jest obniżona.

Kobiety często skarżą się na brak akceptacji własnego ciała, a co za tym idzie, barierę psychiczną uniemożliwiającą udane współżycie. Można jednak uniknąć tego typu problemów. Warto więc skorzystać z pomocy specjalisty.

Ginekologia estetyczna obecnie także w Polsce rozwija się prężnie i dynamicznie. Jest to specyficzna dziedzina medycyny estetycznej, dotycząca poprawy funkcjonowania i wyglądu kobiecych zewnętrznych narządów płciowych. Zakres tej dziedziny jest bardzo szeroki i obejmuje zarówno korektę wrodzonych defektów, jak i profilaktykę przeciw efektom procesu starzenia czy też radzenie sobie ze zmianami następującymi po ciążach i porodach.

Ginekologia estetyczna zajmuje się także problemami takimi jak zespół luźnej pochwy, wysiłkowe nietrzymanie moczu lub obniżona satysfakcja ze współżycia seksualnego.

Ginekologia Estetyczna – Dla kogo?

Wiele pacjentek gabinetów ginekologii estetycznej to kobiety w wieku okołomenopauzalnym i pomenopauzalnym. Borykają się one z wieloma problemami związanymi ze zmianą profilu hormonalnego, nie są zadowolone ze zmian jakie zachodzą w ich ciałach.

Atrofia okolic intymnych i pochwy niesie za sobą zcieńczenie skóry i śluzówek, ubytek tkanki podskórnej co powoduje: dyskomfort, suchość, nawracające zapalenia, podrażnienie, problemy ze współżyciem, krwawienia kontaktowe, nietrzymanie moczu.

Niezadowolenie z wyglądu zewnętrznych narządów płciowych nie jest domeną wyłącznie pacjentek w dojrzałym wieku i nie musi być związane tylko z procesem starzenia. Z wieloma problemami borykają się również młode kobiety.

Przebarwienia, zmiany typu kłykcin, znamiona skóry okolic intymnych, przerost lub asymetria warg sromowych mniejszych czy przerost warg sromowych większych – wszystkie te defekty mogą pojawiać się niezależnie od wieku.

Najczęściej stosowane zabiegi ginekologii estetycznej to:

 • powiększanie i modelowanie warg sromowych kwasem hialuronowym,
 • zwężanie wejścia do pochwy za pomocą specjalistycznych nici,
 • lipoliza wzgórka łonowego,
 • liposukcja wzgórka łonowego,
 • mezoterapia okolic intymnych
 • karboksyterapia okolic intymnych
laserowe odmładzanie pochwy

Laserowe odmładzanie pochwy

Zwężanie pochwy nićmi Aptos

Nici Aptos dają bardzo dobre efekty odmładzania / zwężania pochwy. Zabieg jest mało inwazyjny. Nici Aptos stymulują wydzielanie kolagenu, dzięki temu zabieg przynosi długotrwałe efekty.

Nici Aptos Spring dają doskonałe rezultaty zwiększania objętości warg sromowych większych przy zachowanej ruchomości i sprężystości.

sromowych

Labioplastyka laserowa

We współczesnej medycynie estetycznej laser frakcyjny wykorzystywany jest w wielu wskazaniach. Dzięki dużym skupieniu wiązki możliwe jest działanie z dużą precyzją. Generowany bodziec termiczny powoduje w sposób kontrolowany punktowe przegrzanie skóry prowadząc do jej uszkodzenia.

Efektem tego jest aktywacja fibroblastów prowadząca do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, skutkująca zwiększeniem napięcia i poprawą jędrności skóry. Ponadto dochodzi do stymulacji podziałów komórek, wskutek czego uszkodzona tkanka zastępowana jest nową.

Labioplastyka – czym jest i na czym polega?

Labioplastyka jest zabiegiem, który ma na celu modyfikację kształtu i wielkości warg sromowych, czego rezultatem jest poprawa wyglądu kobiecych narządów płciowych zewnętrznych. Jest to istotne zagadnienie, ponieważ często wpływa na poczucie własnej atrakcyjności, a także pewności siebie.

Jest to metoda adresowana przede wszystkim do kobiet, które posiadają zbyt duże, asymetryczne lub też wiotkie wargi sromowe. Istotą labioplastyki jest usunięcie nadmiaru tkanki, dzięki czemu dochodzi do zmniejszenia i wymodelowania warg sromowych mniejszych.

Obecnie w tym celu wykorzystuje się najczęściej laser CO2. Jest to doskonała alternatywa dla klasycznej metody chirurgicznej. Charakteryzuje się dużo wyższym poziomem bezpieczeństwa z uwagi na dużo mniejszą inwazyjność. W związku z powyższym ryzyko powikłań pozabiegowych ulega znacznemu zmniejszeniu. Ponadto, dzięki działaniu koagulacyjnemu, istotnie spada ryzyko krwawień związanych z przeprowadzoną procedurą.

Jak wygląda zabieg labioplastyki laserowej?

Przed przeprowadzeniem zabiegu labioplastyki konieczne jest zebranie wnikliwego wywiadu, w który wpisany jest wywiad ginekologiczny. Ma to na celu ustalenie wskazań, a także ewentualnych przeciwwskazań do wykonania procedury. Niezbędne jest również przeprowadzenie dokładnego badania ginekologicznego celem ustalenia warunków anatomicznych, stanu pierwotnego, a także oczekiwanego efektu.

Istotne jest także wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych obejmujących oznaczenie grupy krwi, morfologii, parametrów krzepnięcia, poziomu glukozy, wydolności nerek, elektrolitów oraz badanie ogólne moczu. Konieczne jest również wykonanie szczepienia przeciwko WZW typu B.

Zabieg labioplastyki jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Zazwyczaj w tym celu wykorzystuje się kremy zawierające środki anestetyczne, lub miejscowe ostrzyknięcie lignokainą. Następnie przy pomocy specjalnej głowicy laserowej usuwany jest nadmiar tkanki.

Dodatkowo głowica może być wprowadzona do pochwy, co umożliwia oddziaływanie lasera na jej ścianki. W efekcie dochodzi do punktowego przegrzania tkanek, co powoduje pobudzenie wytwarzania przez fibroblasty włókien kolagenowych i elastynowych, czego rezultatem, jest regeneracja tkanek. Skutkiem tego jest zwiększenie napięcia ścian pochwy.

Efektem powyższych działań jest nie tylko istotna poprawa estetyki wyglądu kobiecych narządów płciowych zewnętrznych wpływająca znacząco na poczucie własnej atrakcyjności, ale również intensyfikacja odczuwania doznań, co w dużym stopniu poprawia jakość życia seksualnego.

Zabieg z wykorzystaniem lasera chirurgicznego CO2 charakteryzuje się stosunkowo wysokim bezpieczeństwem. Ryzyko istotnych powikłań jest minimalne, choć do kilku godzin po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie oraz niewielkie obrzmienie okolicy poddawanej procedurze, a także mogą pojawiać się niewielkie wybroczynki i siniaki.

Wymienione dolegliwości bardzo szybko samoistnie ustępują. Zastosowanie lasera znacznie skraca czas rekonwalescencji, a także zmniejsza dyskomfort odczuwany po zabiegu.

Dla kogo jest przewidziany?

Zabieg labioplastyki laserowej adresowany jest przede wszystkim do kobiet, które nie są zadowolone z wyglądu swoich zewnętrznych narządów płciowych. Przerost warg sromowych czy też ich asymetria to kwestia, która stanowi istotny problem, gdyż wywiera negatywny wpływ na swobodę kobiety w sferze życia seksualnego, a także jej poczucie własnej wartości. Mogą powodować uczucie dyskomfortu, jak również poczucie wstydu co powoduje istotne pogorszenie jakości życia erotycznego.

Jednakże te niedoskonałości mogą się również wiązać z nieprzyjemnymi i bolesnymi podrażnieniami w obrębie okolic intymnych, występującymi podczas codziennych aktywności, a szczególnie podczas uprawiania niektórych sportów takich jak jazda konna, bieganie, czy też jazda na rowerze.

Zabieg labioplastyki jest dedykowany dla kobiet w różnym wieku, zarówno młodym jak i dojrzalszym. Pozwala na poprawę jakości oraz komfortu życia seksualnego, a także zwiększenie poczucia własnej wartości oraz pewności siebie.

U kogo jest przeciwwskazany?

Jak każdy zabieg oferowany przez medycynę estetyczną, również labioplastyka laserowa obarczona jest przeciwwskazaniami. Należą do nich przede wszystkim okres ciąży i karmienia piersią, aktywne choroby nowotworowe, miesiączka w trakcie, a także choroby infekcyjne narządu rodnego.

Labioplastyka – czym jest i na czym polega?

Labioplastyka to zabieg ginekologii estetycznej obejmujący kobiece narządy płciowe. Operacja ta polega na poprawieniu kształtu i wielkości warg sromowych kobiet, u których nieprawidłowe rozmiary tych warg lub ich kształt powodują stres emocjonalny związany z rozbieraniem się przed wejściem na basen, siłownią, fitnessem czy też w sytuacjach intymnych np. przy współżyciu czy utrzymaniu higieny osobistej.

Często kobiety posiadające taki problem doświadczają znacznego dyskomfortu nawet przy noszeniu zwykłej bielizny a o stringach chcą zapomnieć. Takim kobietom trudno się pokazać w stroju kąpielowym, często też ten przerost przeszkadza w uprawianiu sportu (np. w czasie jazdy na rowerze), często też stanowi barierę psychiczną zaburzającą życie seksualne kobiety (obawy przed partnerem). Poprawa dokonana przez chirurga przynosi bardzo dobre efekty i pomaga rozwiązać te problemy.

Labioplastyka może dotyczyć zarówno warg sromowych mniejszych jak i większych. W przypadku warg sromowych mniejszych – często powiększonych, niesymetrycznie ukształtowanych; zabieg polega na ich zmniejszeniu i nadaniu odpowiedniego kształtu.

Korekcja warg sromowych większych polega na nadaniu im odpowiedniego kształtu i sprężystości – najczęściej zabieg przeprowadzany przy atrofii, czyli zaniku narządu oraz polega na powiększaniu warg sromowych kwasem hialuronowym lub tłuszczem.

Lekarz oceniając wielkość warg sromowych mniejszych sprawdza stosunek ich wielkości do warg sromowych większych i łechtaczki.

Jaką funkcję odgrywają u kobiety wargi sromowe mniejsze?

Wargi sromowe mniejsze pełnią kilka ważnych funkcji związanych z:

 • ochroną pochwy przed wnikaniem do wnętrza mikroorganizmów,
 • nawilżanie przedsionka pochwy w czasie pobudzenia seksualnego za co odpowiedzialny jest gruczoł Bartholina
 • zawierają gruczoły przedsionkowe mniejsze, które wskazują na możliwość produkcji ejakulatu przez wszystkie kobiety

Ze względu na delikatny charakter miejsca zabiegu, operacja powinna być wykonana bardzo starannie i ostrożnie, by nie zaburzyć tych ważnych dla organizmu funkcji.

Jaką funkcję pełnią wargi sromowe większe?

Wargi sromowe większe pełnią przede wszystkim funkcję ochronną. Dlatego, jeśli dochodzi do zmniejszenia ich objętości, pacjentki często cierpią na infekcje dróg moczowych i pochwy. Leczeniem z wyboru jest powiększanie warg sromowych większych – przywrócenie ich objętości.

Jakie są stosowane metody labioplastyki – plastyki warg sromowych mniejszych?

Metoda TRIM

 zabieg techniką TRIM uznawany jest za najłatwiejszy w wykonaniu. Tą metodę stosuje największa liczba chirurgów specjalizujących się w labioplastyce. Często jest to jedyna metoda jaką stosują przy korekcji warg sromowych.

Wysoka popularność tej metody związana jest z częstością podobnych problemów i oczekiwań pacjentek. Z reguły problem dotyczy dużego rozmiaru warg sromowych mniejszych oraz ich ciemnych brzegów. Metoda TRIM polega właśnie na ścięciu oraz wyrównaniu brzegów warg sromowych mniejszych do żądanego poziomu a przez to nadanie im młodszego wyglądu.

Zaletą wykorzystania tej metody jest możliwość dowolnego kształtowania wielkości wargi, natomiast jej dużą wadą jest pozostawienie blizny na całej długości wargi sromowej mniejszej, która poza nieestetycznym wyglądem może czasem być nadmiernie wrażliwa.

Wiele pacjentek poddanych temu zabiegowi jest zdania, że metoda ta nadmiernie zmienia naturalny wygląd żeńskich genitaliów – zatem problem dotyczący niezadowolenia z wyglądu narządów płciowych pozostaje. Zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym, przewodowym lub ogólnym.

Metoda WEDGE

zabieg tą techniką polega na klinowej resekcji warg sromowych mniejszych. Technika WEDGE posiada wiele modyfikacji i pozostawia naturalny brzeg i naturalne zabarwienie warg.

Metoda ta czasem nazywana jest też „techniką klinową” lub „techniką V” z uwagi na fakt, iż długość i rozmiar warg sromowych mniejszych redukowana jest poprzez wycięcie tzw. „klina” w kształcie litery „V”, którego brzegi są następnie starannie zszywane.

Podstawową zaletą tego rozwiązania jest brak widocznej blizny oraz wyeliminowanie ryzyka nadmiernej wrażliwości w okresie gojenia się rany. Dodatkowo w metodzie WEDGE można zmniejszyć rozmiar warg sromowych bez usuwania ich naturalnych brzegów.

Wargi sromowe mniejsze zachowują całkowicie naturalny wygląd. Metoda ta nie jest dobrym wyborem w przypadku pacjentek oczekujących usunięcia ciemniejszych brzegów i odmłodzenia wyglądu sromu.

Alternatywą może być w tym przypadku technika laserowa. Zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym, przewodowym lub ogólnym.

Metoda laserowej Labioplastyki

modelowanie warg sromowych mniejszych przy użyciu lasera CO2: Zabieg laserowej labioplastyki warg sromowych mniejszych umożliwia bezkrwawe zredukowanie powiększonych warg przy niewielkiej bolesności. Zastosowany w tej metodzie laser sprawia, że rany pooperacyjne goją się szybko i nie pozostawiają po sobie blizn.

W rezultacie pacjentki szybko wracają do swoich codziennych czynności a efekt kosmetyczny i samopoczucie są doskonałe. Metoda laserowej labioplastyki wydaje się być najlepszą metodą z wyboru, uwzględniając nie tylko doskonałe efekty, ale zwłaszcza dzisiejszą niską cenę zabiegu, od której również zależna jest nasza decyzja.

Wskazania do zabiegu:

 • zniekształcenie, powiększenie, przebarwienie, deformacja, asymetria warg sromowych mniejszych,
 • częste infekcje w obrębie warg sromowych,
 • zdeformowane wargi sromowe po porodzie,
 • niezadowolenie z rozmiaru warg sromowych mniejszych oraz z doznań seksualnych.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • zakażenia i infekcje okolicy zabiegowej
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • miesiączka
 • ciąża, karmienie piersią
 • niezdiagnozowane krwawienie z dróg rodnych

Jak wygląda laserowa labioplastyka?

Zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalnej końcówki CO2 wyposażonej w skaner. Laser bezpośrednio oddziałuje na wargi sromowe mniejsze, obcinając wiązką laserową zbędną część tkanki. Zabieg laserowej redukcji warg sromowych mniejszych ma wiele zalet w stosunku do tradycyjnej techniki chirurgicznej.

Przede wszystkim, laser zapewnia niezwykle precyzyjne przeprowadzanie zabiegu i niweluje możliwość przeniesienia zakażenia wirusami zapalenia wątroby i wirusem HIV.

Ponadto promienie lasera wywołują koagulację tkanek – dzięki temu nie występuje krwawienie, co pociąga ze sobą zmniejszone ryzyko powstawania blizn pooperacyjnych, mniejszy obrzęk oraz skrócony czas powrotu do zdrowia.

Pacjentka może wrócić do codziennych czynności praktycznie tego samego dnia po wykonaniu zabiegu. Należy jednak pamiętać, że okres całkowitej rekonwalescencji trwa około miesiąc czasu.

Technika wykonania zabiegu laserowej labioplastyki:

Pacjentka układana jest na fotelu w tak zwanej „pozycji litotomijnej” (podobnej do pozycji przyjmowanej przez pacjentkę podczas badania ginekologicznego).

Zabieg w zależności od stopnia trudności trwa od ok. 30 – 60 min.

Efekty labioblastyki z użyciem lasera CO2:

 • poprawa wyglądu warg sromowych mniejszych,
 • ochrona przed częstymi infekcjami intymnymi,
 • wzrost komfortu życia pacjentki i samopoczucia,
 • poprawa jakości życia seksualnego,

Czy mogą wystąpić powikłania po zabiegu?

Po zabiegu z użyciem techniki laserowej mogą wystąpić niewielkie dolegliwości związane z obrzękiem i gojeniem się rany, które ustępują po około 1 do 2 tygodniach. Jednak rana pooperacyjna goi się z reguły bez powikłań, nie powodując widocznych blizn.

Jak się przygotować do zabiegu?

Najkorzystniejszym terminem do wykonania zabiegu labioplastyki jest 7 – 15 dzień cyklu. Zabiegu nie powinno wykonywać się w czasie trwania miesiączki. Jeśli masz jakąkolwiek infekcję – np. przeziębienie, zapalenie pęcherza moczowego – koniecznie poinformuj lekarza.

W dniu zabiegu przyjdź na czczo – tzn. nic nie pij i nic nie jedz przez minimum 6 godzin przed zabiegiem. Na dzień przed zabiegiem zastosuj dietę lekkostrawną. W trakcie konsultacji przedoperacyjnej chirurg udzieli Ci pełnej informacji dotyczącej przygotowania do operacji.

Rodzaj znieczulenia

Wybór znieczulenia jest wspólną decyzją operowanej pacjentki oraz lekarza anestezjologa. Zabieg laserowej redukcji warg sromowych (labioplastyki laserowej) może być przeprowadzony zarówno w znieczuleniu ogólnym, przewodowym jak i miejscowym.

Jaki jest przebieg po operacji?

Czas obserwacji pooperacyjnej to ok. 2 godz. w przypadku braku przeciwwskazań do opuszczenia ośrodka. Całkowity pobyt pacjentki w ośrodku to ok. 3 – 4 godz. w przypadku braku komplikacji pooperacyjnych.

Po operacji pacjentka pozostaje w szpitalu do wieczora lub do dnia następnego – w zależności od rozległości przeprowadzonego zabiegu, aktualnego stanu operowanego obszaru jak i uwarunkowaniami anestezjologicznymi. Pacjentka jest pod ciągłą opieką. Możliwość wstania z łóżka istnieje już po 2-4 godzinach od operacji.

W pierwszych dniach po zabiegu pacjentki zwykle czują się osłabione. Pacjentki, odczuwają również niewielką bolesność w okolicach intymnych. Dolegliwości bólowe skutecznie łagodzą doustne leki przeciwbólowe zapisane przez lekarza operującego. Obrzęk rany ustępuje po ok. 1 – 2 tygodniach.

Możliwe są również inne metody zmniejszenia warg sromowych mniejszych, które są modyfikacją cięcia chirurgicznego oraz zastosowania innych urządzeń. Weźmy na przykład tzw. „zimny nóż chirurgiczny” czy korekcja warg sromowych za pomocą fal radiowych.

Korekcja warg sromowych większych:

Zdarzają się pacjentki, które wymagają wymodelowania lub powiększenia większych warg sromowych. Powiększenie warg sromowych większych tłuszczem własnym skierowane jest dla kobiet w okresie około menopauzalnym, menopauzalnym i po-menopauzalnym, których wargi sromowe większe straciły na młodym wyglądzie. Wykorzystanie tłuszczu własnego pozwala na modelowanie warg sromowych większych uzyskując długotrwały rezultat.

Najlepsze efekty uzyskuje się przy dodatkowym wykonaniu zabiegu laserem frakcyjnym poprawiając turgor, czyli napięcie skóry warg sromowych większych. Alternatywą dla transferu tłuszczem własnym warg sromowych większych jest kwas hialuronowy Desirial. Doskonałe efekty osiągają pacjentki, u których wykonano wcześniej zabiegi ginekologii estetycznej (labioplastyka, waginoplastyka, hymenoplastyka) celem pełnego upiększenia miejsc intymnych.

Taka kompleksowa procedura może być idealnym rozwiązaniem dla kobiet w okresie menopauzy poprawiając własne samopoczucie i zadowolenie z życia seksualnego partnera i partnerki.

O czym należy pamiętać przed zabiegiem labioplastyki?

 1. Konieczne jest wykonanie badań morfologicznych krwi obwodowej.
 2. Należy dokładnie ustalić odpowiedni termin przeprowadzenia zabiegu – niewskazane wykonanie w okresie około-miesiączkowym (2 dni przed oraz pierwsze 2 dni trwania miesiączki). Najlepszym terminem jest wykonanie zabiegu po miesiączce a najpóźniej na 10 dni przed spodziewanym wystąpieniem krwawienia.
 3. Na dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem wskazane jest unikanie przyjmowania leków zaburzających krzepnięcie krwi (Aspiryna, Ibuprom).
 4. Na dwa tygodnie przed wyznaczonym terminem można przyjmować Rutinoscorbin lub Aescin 2 tabl. rano i 2 tabl. wieczorem.
 5. Do kliniki należy przyjść na czczo i z wyprawką (piżama dwuczęściowa, skarpetki, dobrze przylegająca do ciała para majtek).

Po zabiegu pamiętaj:

 1. Należy po każdym wypróżnieniu obmywać operowane okolice oraz zmieniać opatrunki przez 10 kolejnych dni.
 2. Unikaj siedzenia napinaniem krocza przez pierwszy tydzień – najwygodniejsza i najbezpieczniejsza jest pozycja półsiedząca.
 3. Przez minimum 4 tygodnie powstrzymaj się od aktywności seksualnej.

laserowe leczenie nietrzymania moczu

Powiększanie warg sromowych większych

Desirial i Desirial Plus – kwas hialuronowy w ginekologii estetycznej.

Zabiegi ginekologii estetycznej cieszą się w ostatnich czasach ogromnym powodzeniem wśród pań. Estetyczny wygląd miejsc intymnych ma dla kobiet coraz większe znaczenie, dlatego chętnie  odsysają nadmiar tłuszczu ze wzgórka łonowego, a prawdziwym hitem są zabiegi poprawy kształtu i rozmiaru warg sromowych.

Ginekologia estetyczna doczekała się dedykowanego preparatu, właśnie do zabiegów tego typu – na polskim rynku istnieją Desirial i Desirial Plus.

Desirial i Desirial Plus to nowoczesne preparaty na bazie kwasu hialuronowego, stworzone we współpracy biotechnologów i lekarzy ginekologów z myślą o kobietach w wieku rozrodczym, okołomenopauzalnym i menopauzalnym.

Dlatego są to jedyne preparaty tego rodzaju, posiadające rejestrację medyczną do okolic intymnych.

Wskazania:

 •  Hypotrofia lub Atrofia i wiotkość skóry warg sromowych większych i wzgórka łonowego
 • Zanik skórno – śluzówkowy (vulvo-vaginal) i związane z tym dolegliwości w postaci świądu, suchości, uczucie ściągania, gorąca, dyspareunii…itd.
 • Rozluźnienie i przebudowa blizn po nacięciu krocza
 • Częste stany zapalne pochwy lub pęcherza moczowego

desirial

Desirial to doskonałe efekty

Preparaty Desirial przeznaczone są do zatrzymywania objawów starzenia się okolic intymnych i przywracania prawidłowego napięcia oraz nawilżenia skóry, co pozwala zlikwidować suchość i nadwrażliwość tych okolic.

Zabiegi ginekologii estetycznej skierowane są również do kobiet, pragnących poprawić estetykę okolic intymnych oraz takich, u których wargi sromowe większe są zbyt małe i nie zapewniają prawidłowej ochrony wrażliwym wargom sromowym mniejszym.

Zastosowanie preparatu pozwala na zwiększenie objętości warg sromowych większych i wzgórka łonowego, zwiększa także stopień napięcia i nawilżenia skóry. Dodatkowo pobudzenie fibroblastów wpływa stymulująco na produkcję własnego kolagenu w tkankach.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 30 minut. Polega na wstrzyknięciu preparatu w wargi sromowe przy pomocy bardzo cienkich igieł, dzięki czemu procedura jest dla pacjentki bardziej komfortowa.

Pierwsze efekty widoczne są już po tygodniu od wstrzyknięcia i utrzymują się do dwóch lat. Cena zabiegu uzależniona jest od ilości wykorzystanego preparatu – zazwyczaj stosuje się 1-2ml na wargę sromową.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.
Efekty wypełniania kwasem hialuronowym Desirial utrzymują się do 2 lat, poprawa elastyczności i napięcia skóry utrzymują się znacznie dłużej, ze względu na wytworzenie endogennych włókien sprężystych w tkankach.

Jak często należy przeprowadzać zabieg?

Indywidualne potrzeby pacjentki decydują o ilości przeprowadzonych zabiegów.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Ciąża, infekcje, stany zapalne w obszarze poddawanym zabiegowi.

Cena powiększanie warg sromowych większych

Ilość preparatu należy dostosować w zależności od stopnia odwodnienia, zazwyczaj podaje się po 1 ml na każdą stronę.

Cena – za cały zabieg od 1900 zł

Kwas hialuronowy występujący w preparacie Desirial został wzbogacony o naturalny antyoksydant zwany mannitolem, który dodatkowo chroni go i przedłuża jego działanie. Francuskie Laboratorium Vivacy jako pierwsze na świecie wprowadziło do kwasu hialuronowego antyoksydant i jest ekspertem w tej dziedzinie, dając kobietom możliwość długotrwałego zachowania młodości – w okolicach intymnych.

Preparaty

Preparaty z tej linii dostępne są w dwóch wariantach opracowanych z myślą o potrzebach skóry dla kobiet w różnym wieku:

 • DESIRIAL do stosowania dla kobiet w wieku okołomenopauzalnym lub w wieku rozrodczym, u których stwierdzono niedostateczne nawilżenie sromu ze współistniejącymi podrażnieniami lub bez.
 • DESIRIAL PLUS dla kobiet w wieku okołomenopauzalnym, w okresie menopauzy lub w wieku rozrodczym z predyspozycją do lub wyraźnymi objawami umiarkowanej lub ciężkiej hipotrofii warg sromowych większych.

Zalety stosowania preparatu

 • biostymulacja i nawodnienie powierzchniowych warstw skóry,
 • przywrócenie prawidłowego odżywienia tkanek skórnych,
 • przywrócenie prawidłowej objętości warg sromowych większych i wzgórka łonowego,
 • pobudzenie fibroblastów poprzez mechaniczny efekt wypełnienia, stymulujący syntezę kolagenu,
 • odtworzenie regularnych warg sromowych większych o jednakowej wielkości i objętości w celu ochrony sromu przed otarciami,
 • ochrona przed częstymi infekcjami pochwy i pęcherza moczowego.
Top