Twoje potrzeby

Spoglądasz w lustro i zauważyłaś coś, co Cię niepokoi? Zastanawiasz się jak można Ci pomóc w zmniejszeniu lub usunięciu problemu? Oto lista możliwych zmian w wyglądzie, które można modyfikować, oraz możliwy zabieg:

1. Kurze łapki – zmarszczki po bokach oczu widoczne szczególnie przy uśmiechu

2. Lwia zmarszczka – zmarszczka pionowa pomiędzy brwiami

3. Bruzdy poprzeczne czoła

4. Zmarszczki palacza – drobne zmarszczki wokół ust

5. Wąskie usta, niesymetryczne usta

6. Bruzdy nosowo-wargowe

7. Bruzdy marionetki – bruzdy w kącikach ust

8. Blizny, blizny potrądzikowe

9. Nadmiar tkanki tłuszczowej – podbródek, uda, bryczesy, talia, biodra

10. Obwisłe policzki, chomiki

11. Przebarwienia

12. Rozstępy

13. Sińce pod oczami

14. Zwiotczała skóra twarzy i / lub szyi

15. Cellulit

16. Nadmierna potliwość pach, dłoni, stóp

17. Niedoskonałości kształtu nosa

18. Wypadanie włosów

19. Migrena

20. Bruksizm

21. Dekolt – drobne zmarszczki, przebarwienia

22. Zmarszczki na szyi

23. Znamiona, pieprzyki

23. Pajączki na nogach

24. Małe, asymetryczne piersi

25. Opadające powieki

 

Ostateczna decyzja co do wyboru metody i konkretnego zabiegu należy do lekarza i wynika z badania stanu zdrowia skóry oraz stanu ogólnego pacjenta. Ważnym czynnikiem branym pod uwagę są korzyści dotyczące wyglądu versus możliwe ryzyko powikłań.

twoje potrzeby

Twoje potrzeby są dla nas priorytetem, zadowolenie pacjentki po zabiegu to nasz nadrzędny cel.

Twoje potrzeby – jak je identyfikować

Warto sobie zawsze odpowiedzieć na pytanie jaki jest mój cel? Czy zależy mi na podtrzymaniu dobrego wyglądu czy też poszukuję możliwości jego zmian. Czasami odpowiedź jest prosta np. blizna po trądziku czy po zabiegu. Bywa jednak, że przybywa nam lat i chcemy delikatnie powstrzymać ślady upływu czasu – warto szukać zabiegów, które gwarantują bezpieczeństwo, są mało inwazyjne oraz dają możliwość częstego powtarzania.

Każdy zabieg, który zostawia trwałe elementy np. nici – należy rozważyć zysk w postaci poprawy wyglądu w stosunku do ewentualnych odległych powikłań.

Zabiegi odwracalne np. botox czy kwas hialuronowy pozwalają na osiąganie dobrych efektów przy wysokim poziomie bezpieczeństwa, szczególnie jeśli chodzi o działanie długofalowe.

Korzystnymi zabiegami są mezoterapia z wykorzystaniem dermapenu. Zapewniamy skórze odmłodzenie bez głębokiej ingerencji. Na efekt trzeba chwilę zaczekać (2-3 tygodnie), bywa też konieczne powtarzanie zabiegu – najczęściej 2-3 zabiegi, jednak stosunek korzyści do bezpieczeństwa jest tutaj bardzo wysoki. Szczególnie jeśli myślimy w perspektywie odległych następstw. Mezoterapia jest szczególnie bezpieczna pod tym względem, ponieważ wykorzystuje naturalne zdolności regeneracyjne skóry.

Twoje potrzeby a budżet

Warto również rozważać zabiegi pod względem kosztów w stosunku do odniesionych korzyści. Czasami bardziej się opłaca skorzystać z pozornie droższego zabiegu np. 2 zabiegi dermapenem mogą być korzystniejsze finansowo niż ostrzykiwanie botoxem 3 okolic na czole i w okolicy oczu. Dodatkowo efekt po dermapenie utrzyma się ponad rok podczas gdy działanie botoxu utrzymuje się 6 do 8 miesięcy.

Bywa też korzystniejsze wykonanie kilku zabiegów na raz (rabat) oraz działanie synergistyczne np. przy głębokich bruzdach na czole konieczne jest zastosowanie botoxu oraz kwasu hialuronowego. Wykonanie tylko jednego zabiegu nie da nam w pełni satysfakcjonującego efektu ale również szybciej sytuacja wróci do punktu wyjścia. Tutaj większy wydatek (2 zabiegi łączone) bardziej się opłaca ze względu na lepszy efekt wizualny oraz trwałość uzyskanego wyglądu.

Jeśli koszt przekracza nasz zaplanowany budżet warto rozważyć możliwość skorzystania z systemu rat

Top