Ellanse

EllanseEllanse – wypełniacz stymulujący wytwarzanie kolagenu typu pierwszego

W dzisiejszych czasach co raz większą wagę przykładamy do wyglądu zewnętrznego. Dzieje się tak, ponieważ co raz więcej zależy. Pierwsze wrażenie warunkuje wiele praktycznie na każdej płaszczyźnie życia – ułatwia rozwój kariery, zwiększa powodzenie
u płci przeciwnej.

Jednak uroda i młodość nie są wieczne. Procesy starzenia prędzej czy później dotykają każdego z nas. Objawia się zmniejszeniem ilości obecnych w skórze substancji odpowiadających za jej młody wygląd, takich jak kwas hialuronowy, czy też włókna kolagenowe.

Ponadto dochodzi do zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej. W efekcie powyższych przemian dochodzi do ścieńczenia skóry, obniżenia jej napięcia i jędrności, co z kolei skutkuje tworzeniem się różnego rodzaju zmarszczek, a także nawisów skórnych, charakterystycznych dla przebiegu starzenia się.

Czas wystąpienia oraz tempo przebiegu powyższych procesów są zróżnicowane, indywidualne dla każdego człowieka. Wpływają na nie różne czynniki, które zasadniczo można podzielić na dwie grupy – niemodyfikowalne i modyfikowalne.

Czym jest i jak działa Ellanse?

Ellanse jest innowacyjnym zestawem wypełniaczy stosowanych w medycynie estetycznej. Charakteryzuje się okresem działania, który zapewnia jeden z najdłuższych czasów utrzymywania się efektu zabiegu.

Podstawową substancją czynną preparatu Ellanse jest polikaprolakton. W preparacie Ellanse jest on obecny pod postacią mikrosfer o idealnie gładkiej powierzchni. Są one równomiernie rozmieszczone i zawieszone w specjalnym żelowym nośniku. Bazuje on na roztworze wodnym karboksymetylocelulozy. Jest to tak zwana technologia Tunable Longevity Technology – technologia regulowanej długowieczności. Dzięki swojemu unikalnemu składowi, po połączeniu z naturalną tkanką pacjenta, wytwarza się coś w rodzaju specyficznego, naturalnego implantu. który jest w stanie utrzymywać się przez długi czas.

Wyróżnia się kilka preparatów w grupie Ellanse, które różnią się długością początkowego łańcucha polimerowego, czego rezultatem jest zróżnicowany okres utrzymywania się efektu zabiegu. Wyróżnia się cztery podstawowe preparaty: Ellanse S (efekt utrzymuje się przez około 12 miesięcy). Ellanse M (efekt utrzymuje się przez około 18 miesięcy). Ellanse L (efekt utrzymuje się przez około 24 miesiące), oraz Ellanse E (efekt utrzymuje się przez co najmniej 36 miesięcy).

W odróżnieniu od klasycznych wypełniaczy stworzonych na bazie kwasu hialuronowego, preparaty Ellanse dodatkowo stymulują wytwarzanie włókien kolagenowych i elastynowych, czego efektem jest pobudzenie procesów regeneracyjnych i poprawa jędrności skóry. Dzięki temu uzyskujemy dużo lepszy rezultat, utrzymujący się przez dłuższy czas.

Na czym polega zabieg?

Przed rozpoczęciem zabiegu przeprowadzamy konsultację lekarską mającą na celu określenie wskazań i ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu, a także ustalenie strategii postępowania i oczekiwanego przez pacjenta rezultatu. Jest to niezbędne również do dobrania odpowiedniego dla pacjenta preparatu i lokalizacji jego aplikacji.

Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga żadnego znieczulenia. Jednakże u pacjentów o niskim progu wrażliwości na ból stosujemy miejscowe znieczulenie. Lekarz wprowadza preparat Ellanse na odpowiednią głębokość w skórę przy pomocy specjalnych cienkich kaniul. Następnie lekarz wykonuje delikatny masaż okolicy poddanej zabiegowi, co ma na celu odpowiednie rozmieszczenie preparatu w tkankach. Czas przeprowadzenia procedury wynosi około 15-30 minut a efekt utrzymuje się długotrwale i zależy od preparatu, który został zastosowany.

Zabieg z wykorzystaniem preparatów Ellanse charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa. Nie wymaga wcześniejszego przygotowania ani okresu rekonwalescencji. Praktycznie od razu po jego przeprowadzeniu można wracać do codziennej aktywności. Jedynymi ewentualnymi obserwowanymi efektami ubocznymi jest wystąpienie miejscowych zaczerwienień i obrzęków, które wycofują się samoistnie po upływie maksymalnie 3 dni.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Wskazania do zabiegu z wykorzystaniem preparatów Ellanse obejmują poprawianie szerokiego spektrum defektów wyglądu. Dzięki swoim właściwościom, dają one możliwość wypełniania nawet bardzo głębokich bruzd i zmarszczek. Stosuje się je również jak klasyczne wypełniacze (na przykład kwas hialuronowy), i w tym przypadku ich działanie utrzymuje się dużo dłużej.

Do podstawowych wskazań do przeprowadzenia zabiegu należy usuwanie zmarszczek, zarówno tych mimicznych, jak i wygładzania bruzd nosowo-wargowych, czy bruzd marionetki. Ponadto metoda ta znajduje szerokie zastosowanie w modelowaniu twarzy, na przykład w obrębie kości policzkowych, linii żuchwy, skroni, podbródka, a także unoszenia linii brwi i powiększanie policzków. Poza tym, preparaty z grupy Ellanse wykazują wysoką skuteczność w ogólnym poprawianiu jakości skóry. Szczególnie w obrębie twarzy i szyi lub grzbietu dłoni (jest nawet wersja Ellanse hand).

U kogo przeciwwskazany?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, również ten wykorzystujący preparaty z grupy Ellanse posiada kilka przeciwwskazań. Nie należy go wykonywać  u kobiet ciężarnych ani karmiących piersią. Jest on przeciwwskazany u pacjentów z niewyrównaną cukrzycą, a także poważnymi chorobami układu sercowo-naczyniowego (takimi jak niewydolność krążenia, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze). Jak również z aktywnymi chorobami nowotworowymi lub autoimmunologicznymi.

Nie zaleca się przeprowadzania omawianej procedury u osób, u których stwierdzono obecność aktywnych stanów zapalnych oraz procesów infekcyjnych zarówno dotyczących skóry jak i innych okolicach ciała, w tym tych ogólnoustrojowych.

Top