O nas

medycyna estetycznaMedycyna Estetyczna Poznań – Dr Włodzimierz Piotr Rosiński, lekarz medycyny estetycznej, chirurg z wieloletnim doświadczeniem (uzyskał specjalizację z chirurgii ogólnej w roku 1996), absolwent Akademii Medycznej (Poznań – 1992 r.).

Dr Włodzimierz Rosiński jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anty-aging

Uczestniczy regularnie w wielu szkoleniach poświęconych nowym technikom zabiegowym, które stosuje współczesna medycyna estetyczna. Jego doświadczenie i kompetencje potwierdzają liczne  certyfikaty

Współtwórca licznych rekomendacji, m.in. związanych ze stosowaniem toksyny botulinowej i wypełniaczy zmarszczek, mezoterapii oraz innych zabiegów z zakresu coraz popularniejszej dziedziny, jaką jest medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna.

W naszym gabinecie Aestetic każdy Pacjent i Pacjentka traktowani są priorytetowo. Dbałość o zaspokojenie indywidualnych potrzeb i oczekiwań to nadrzędny cel jaki stawia sobie nasz gabinet medycyny estetycznej.

Dbając o bezpieczeństwo pacjentów, bardzo rozważnie dobieramy metody terapeutyczne, takie jak chirurgicznaplastyka powiek czy przeszczep tłuszczu.

Zabiegi wykonuje lekarz medycyny estetycznej dr Włodzimierz Rosiński z najwyższą starannością oraz dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

W swojej pracy dr Włodzimierz Rosiński stawia na profesjonalne marki i sprzęt spełniające najsurowsze normy i wymagania, jak np. dermapen, laser frakcyjny.

W efekcie może zaoferować Państwu szeroki wachlarz bezpiecznych i skutecznych zabiegów upiększających oraz odmładzających, którymi dysponuje Klinika estetyczna Aestetic, takie jak np. powiększanie ust

Medycyna estetyczna to dziedzina wymagająca ciągłego uaktualniania, stąd udział w licznych kursach i szkoleniach. Przeprowadzamy również zabiegi z chirurgii plastycznej, takie jak liposukcja czy lipofilling. Nasza Klinika Estetyki Aestetic ciągle się rozwija, wprowadzamy nowe zabiegi i techniki terapuetyczne, takie jak np. plastyka powiek. Polecamy zabieg: depilacja laserowa.

Wykonujemy zabieg zamykania pajączków oraz małych żylaków na kończynach dolnych, który się nazywa skleroterpia, aby zaobaczyć opis metody kliknij w ikonkę:

Dr Rosiński wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii:

  • plastyka powiek
  • liposukcja
  • powiększanie biustu własnym tłuszczem
  • powiększanie piersi – implanty okrągłe
  • powiększanie piersi – implanty anatomiczne
  • augmentacja piersi metodą hybrydową (implant okrągły + tłuszcz) najlepszy efekt estetyczny – można osiągnąć spore rozmiary biustu przy naturalnym wyglądzie

Wprowadziliśmy w naszym gabinecie zabiegi kosmetologiczne, szczególnie polecamy zabiegi: depilacja laserowa czy  Venus Legacy

 

Włodzimierz Rosiński – ZnanyLekarz.pl

 

powered by Estheticon.pl
medycyna estetyczna Poznań

 

dr Włodzimierz RosińskiTeosyal

 

 

 

 

 

 

tyreologiadr Rosiński

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dr Rosiński  dr Rosiński

 

 

 

 

 

dr Rosińskidermapen certyfikat

 

 

 

 

 

 

karoksyterapiaRegeneris

 

 

 

 

 

 

 

O nas i naszych kompetencjach świadczą odbyte kursy i szkolenia oraz uzyskana specjalizacja.

Medycyna estetyczna wymaga sporej wiedzy i doświadczenia, a te zdobywa się poprzez ustawiczne szkolenie oraz uczestnictwo w konferencjach, kursach, szkoleniach i praktycznych warsztatach dotyczących nowych metod i procedur medycznych.

Medycyna estetyczna Poznań

Atrakcyjność fizyczna zyskuje w obecnych czasach coraz większe znaczenie. Człowiek zawsze marzył o tym, by zatrzymać czas i przemijającą wraz z nim urodę. Dziś każdy – bez względu na wiek, płeć czy status społeczny – pragnie jak najdłużej wyglądać młodo, zdrowo i pięknie. W ten sposób budujemy poczucia własnej wartości i komfort psychiczny. Wszelkie niedoskonałości oraz oznaki procesu starzenia prowadzą do złego samopoczucia, braku akceptacji i pewności siebie.

Klinika Urody

Naprzeciw tym oczekiwaniom i najnowszym standardom wychodzi, wciąż prężnie i dynamicznie rozwijająca się, nowa gałąź medycyny. Medycyna estetyczna posługuje się nowoczesnymi metodami, coraz mniej inwazyjnymi oraz dającymi coraz szybsze i bardziej spektakularne efekty. Skupia się głównie na zabiegach profilaktycznych i rekonstruujących, zajmuje się jednak także korektą już powstałych defektów. W rzeczywistości jest to gałąź medycyny bardzo rozległa, w której skład wchodzą liczne działania związane z uzyskiwaniem i utrzymywaniem zdrowego wyglądu.

Klinika Estetyki – Profilaktyka, rekonstrukcja, korekta

Zabiegi medycyny estetycznej działają na trzech podstawowych poziomach:

PROFILAKTYKA

czyli niwelowanie lub ograniczanie efektów tych spośród naturalnych procesów zachodzących w ludzkim organizmie, które wpływają negatywnie na jego kondycję (np. procesu starzenia czy zmiany chorobowe). Procesom tym można zapobiegać zanim jeszcze ich rezultaty staną się widoczne i zaczną wywoływać u pacjenta dyskomfort psychiczny. Dlatego warto korzystać z zabiegów profilaktycznych, nawet wówczas, gdy objawy nie są jeszcze niepokojące czy uciążliwe.

REKONSTRUKCJA

przeznaczona dla pacjentów, na których niepożądane procesy zdążyły już odcisnąć swoje piętno. Na poprawę tego stanu nigdy nie jest za późno, nawet jeżeli dopuściło się do pojawienia mniej lub bardziej widocznych zmian. Najczęściej związane są one z procesem starzenia, jednak nie tylko.

Dotyczą wszystkich niepożądanych zmian zachodzących w organizmie, często spowodowanych przebytymi chorobami, efektami ubocznymi wcześniejszego leczenia, stresem, niezdrowym trybem życia, niewłaściwą dietą, a także ciążą i porodem oraz problemami hormonalnymi. Większość tego typu zmian jest odwracalna i, dobierając odpowiednią metodę terapii, da się odtworzyć stan sprzed zajścia szkodliwych procesów.

Coraz rzadziej wymaga to interwencji chirurgicznej, dzięki nowoczesnym technologiom i postępom w dziedzinie medycyny estetycznej, często wystarczą odpowiednio dobrane, nieinwazyjne zabiegi wykonane przez doświadczonych lekarzy.

KOREKCJA

obejmuje zabiegi związane z naprawianiem trwałych deformacji, najczęściej wrodzonych lub powstałych w wyniku uszkodzeń mechanicznych czy zmian chorobowych. Nawet w przypadku głęboko posuniętych, trwałych problemów i pozornie nieodwracalnych zmian, lekarze medycyny estetycznej odnoszą coraz większe sukcesy.

Jeszcze niedawno wymagały one interwencji chirurgicznej, obecnie w niektórych przypadkach nie jest to już konieczne, ponieważ rozwój innowacyjnych technik leczenia i coraz bardziej nowoczesna aparatura medyczna sprawiają, że często – nawet w trudnych przypadkach – możliwe staje się zastosowanie mniej inwazyjnych metod.

Zalety medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej są wykonywane za pomocą technik całkowicie lub niemal bezbolesnych. Trwają one stosunkowo krótko, w zależności od rodzaju pożądanego efektu, wykorzystanych metod oraz poziomu ingerencji – zwykle od kilkunastu minut do godziny, a w najbardziej skomplikowanych przypadkach około dwóch godzin.

Często kuracja jest co jakiś czas powtarzana w celu zachowania trwałości efektu (co kilka miesięcy, czasem raz do roku lub raz na dwa lata) lub przeprowadzana w seriach zabiegów. Rezultaty zaś są widoczne natychmiast lub stosunkowo szybko – po kilku dniach, najdalej tygodniach.

Dla kogo?

Wbrew obiegowym opiniom zakorzenionym mocno w świadomości społecznej, medycyna estetyczna nie jest zarezerwowana wyłącznie dla pacjentów w dojrzałym wieku, borykających się z efektami starzenia. Proces starzenia to nie jedyny negatywny czynnik wpływający negatywnie na wygląd, defekty wizualne mogą być również związane ze złą dietą, stresem, nadmiernym narażeniem na promieniowanie słoneczne, intensywnym trybem życia, chorobami, problemami hormonalnymi, wadami wrodzonymi lub nabytymi np. w wyniku nieszczęśliwych wypadków.

Z usług lekarzy medycyny estetycznej w Poznaniu mogą korzystać osoby w każdym wieku, niezależnie od płci.

Zabiegi w klinikach medycyny estetycznej są bezpieczne i wykonywane przez lekarzy specjalistów, a przy tym nie wymagają pobytów w szpitalu i długiej, uciążliwej rekonwalescencji, a co za tym idzie rezygnowania ze zwyczajnego trybu życia w czasie terapii.

Medycyna estetyczna w Poznaniu

Wygląd stał się w obecnych czasach bardzo istotną wartością. Promowane przez media wzorce piękna oraz powszechny kult młodości i witalności, wywołują w świadomości społecznej coraz mocniej zakorzenione przekonanie, że dbałość o wygląd i zachowanie wspaniałej urody oraz młodości jest niezbędne dla każdego – bez względu na wiek, płeć czy status społeczny.

Dbanie o piękny i młody wygląd staje się ważnym elementem poczucia własnej wartości i komfortu psychicznego. Wszelkie oznaki procesu starzenia i odstępstwa od kanonów piękna prowadzą do złego samopoczucia, depresji, braku poczucia własnej wartości. Dlatego właśnie nowej gałęzi medycyny – medycynie estetycznej, zajmującej się korygowaniem niedoskonałości wyglądu, udało się uzyskać w ostatnich latach tak ogromną popularność.

Medycyna estetyczna pozwala na poprawę wyglądu z wykorzystaniem nowoczesnych, skutecznych i bezpiecznych metod. Jest zdecydowanie mniej inwazyjna niż chirurgia plastyczna, nie wiąże się z koniecznym pobytem w szpitalu, długą rekonwalescencją. Medycyną estetyczną zajmują się wyspecjalizowani lekarze medycyny, co gwarantuje pacjentowi bezpieczeństwo oraz mniejszy lęk niż przed ingerencją chirurgiczną.

Na czym polega różnica?

Najważniejsza różnica pomiędzy medycyną estetyczną a chirurgią plastyczną polega na tym, że wszystkie zabiegi medycyny estetycznej są przeprowadzane bez użycia skalpela i są wykonywane ambulatoryjnie. Medycyny estetycznej nie można jednak mylić z dermatologią, ponieważ posiadanie tej specjalizacji wcale nie jest konieczne, aby wykonywać zabiegi estetyczne.

Medycyna estetyczna to całkowicie odrębna dziedzina medycyny i uprawnieni do jej wykonywania są tylko lekarze wyszkoleni właśnie w tym kierunku – może to być lekarz dowolnej specjalności, pod warunkiem, że czynnie dokształca się w dziedzinie medycyny estetycznej i posiada niezbędne kompetencje.

Czym zajmuje się dermatologia estetyczna?

Najważniejszym zadaniem gabinetu medycyny estetycznej jest niwelowanie dyskomfortu związanego z niedoskonałościami wyglądu zewnętrznego. Nie jest to jednak wyłącznie krótkotrwałe  działanie na sferę wizualną, możliwe jest także wyeliminowanie przyczyn powstawania niekorzystnych zmian zachodzących w organizmie.

Ważnym elementem w gabinecie medycyny estetycznej jest również rozmowa z pacjentem i wsparcie psychologiczne. W ramach medycyny estetycznej leczone są nie tylko oznaki starzenia się czy innych  zmian naturalnie występujących w ludzkim organizmie (np. hormonalnych).

Możliwe jest także leczenie defektów będących następstwem innych schorzeń, urazów czy wad wrodzonych.

Medycyna estetyczna ukierunkowana jest na trzy rodzaje działań: profilaktyczne, rekonstrukcyjne i korygujące.

1. W ramach profilaktyki mieszczą się wszystkie działania zapobiegawcze, chroniące głównie przed następstwami starzenia. Takie zabiegi wykonywane są jeszcze zanim pojawią się trwałe zmiany na skórze. Dodatkowo zawsze staramy się uświadomić pacjentom jak ważne jest w utrzymaniu efektów zabiegów prowadzenie zdrowego stylu życia, ograniczenie palenia papierosów, nie korzystania z solarium czy intensywnego opalania się oraz właściwa dieta i nawadnianie organizmu.

2. Zabiegi rekonstrukcyjne wykonuje się u pacjentów, u których występują już trwałe rezultaty działania niepożądanych procesów. Najczęściej związane są one z procesem starzenia, jednak w organizmie człowieka zachodzą i innego rodzaju zmiany, często wywoływane przebytymi chorobami, powikłaniami wcześniejszego leczenia, złą dietą, stresem, niezdrowym trybem życia, ciążą i porodem. Większość z tych zmian jest odwracalna i da się – w mniejszym lub większym stopniu – przywrócić stan sprzed zajścia niekorzystnych procesów.

3. Działania korygujące to takie, które związane są z naprawianiem trwałych deformacji, najczęściej wrodzonych albo powstałych w wyniku uszkodzeń mechanicznych. Dermatologia estetyczna radzi sobie z wieloma tego typu problemami bez konieczności interwencji chirurgicznej. Jest to dla pacjenta olbrzymie udogodnienie i stanowi dowód na olbrzymi „krok do przodu” w rozwoju medycyny estetycznej.

Techniki, którymi posługuje się medycyna estetyczna opierają się na najnowszych osiągnięciach nauki i techniki.

Dzięki temu zabiegi są praktyczni bezbolesne, czasami wymagają tylko niewielkiego znieczulenia miejscowego, a pożądany efekt pojawia się niemal natychmiast. Efekty te utrzymują się długo – w zależności od zaawansowania zmian, wykorzystanych metod oraz stanu zdrowia pacjentki.

W jakim wieku można korzystać z zabiegów

Medycyna estetyczna nie jest zarezerwowana wyłącznie dla pacjentów w dojrzałym wieku, borykających się ze skutkami starzenia.

Każdy czas jest przecież tak samo dobry na to, by zadbać o swój wygląd.

Medycyna estetyczna – próżność czy potrzeba?

W obecnych czasach, gdy atrakcyjność fizyczna jest tak istotna, dbanie o nią staje się często gwarantem lepszego samopoczucia. Dlatego coraz ważniejszą rolę w życiu codziennym wielu ludzi odgrywa ta nowa gałąź medycyny.

Medycyna estetyczna Poznań zyskuje na popularności, ponieważ zapewnia poprawę wyglądu, jednocześnie będąc bezpieczną i bardzo skuteczną.

Czym się zajmuje klinika medycyny estetycznej:

  •  profilaktyką, czyli zapewnieniem wyższej jakości życia ludziom zdrowym i działaniami zapobiegawczymi. W dużej mierze zorientowana jest na przeciwdziałanie starzeniu się skóry.
  •  rekonstrukcją, czyli odtwarzaniem stanu pierwotnego, zanim jeszcze doszło do szkodliwych procesów,
  •  korektą defektów o różnym podłożu: blizny, niekształtny biust, cellulit, rozstępy, miejscowa otyłość, wypadanie włosów, zapadnięte policzki, przebarwienia lub zwiotczenie skóry, utrata jej jędrności i elastyczności oraz rozmaite deformacje ciała.

Podstawowym celem medycyny estetycznej jest niwelowanie dyskomfortu związanego z wyglądem zewnętrznym.

Medycyna estetyczna często bywa mylona z chirurgią plastyczną. W przeciwieństwie jednak do chirurgii plastycznej oferuje wyłącznie  mało inwazyjne zabiegi, nie wymagające pobytu w szpitalu oraz znieczulenia ogólnego.

Medycyna estetyczna  – tylko w dojrzałym wieku?

Ludzkie ciało jest nieustannie narażone na szkodliwe czynniki środowiska, złą dietę, stres, promieniowanie słoneczne i intensywny tryb życia. Wszystko to ma wpływ na nasz wygląd zewnętrzny i może powodować utratę atrakcyjności.

Im szybciej zatem pacjent zdecyduje się skorzystać z zabiegów profilaktycznych, tym większa szansa, że nie dostrzeże u siebie trwałych defektów i niedoskonałości negatywnie wpływających na jego fizyczne i psychiczne samopoczucie.

Medycyna estetyczna Poznań rozwija się prężnie i bardzo szybko, dlatego warto śledzić na bieżąco postępy, jakie nieustannie dokonują się w tej dziedzinie.

Ważne jest, aby wybrać profesjonalistę – lekarza medycyny estetycznej, kompetentnego i godnego zaufania. Lekarza, który nie tylko wykona zabieg, jakiego pacjent sobie życzy, ale także pomoże uzyskać wymarzone efekty metodą najkorzystniejszą dla danego pacjenta.

Istotne jest, by zabiegi estetyczne dobierać indywidualnie, zawsze konsultując to z lekarzem medycyny estetycznej.

Gwarantuje to, optymalny wybór z dostępnego szerokiego spektrum zabiegów, jakie medycyny estetyczna ma do zaoferowania.

Medycyna Estetyczna Poznań

Medycyna Estetyczna to szeroki wachlarz działań pozwalający poprawić komfort życia ludzi poprzez zwiększenie ich fizycznej atrakcyjności. Jest gałęzią medycyny, która zajmuje się  przede wszystkim profilaktyką starzenia się skóry oraz rekonstrukcjami pozwalającymi odtworzyć stan sprzed tego procesu.

Medycyna estetyczna coraz częściej określana jest jako medycyna jakości życia, albowiem wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom tych osób, którym  „źle” żyje się we własnej skórze. Opierająca się wyłącznie na poza chirurgicznych zabiegach o charakterze bez lub małoinwazyjnym pozwala z jednej strony odmłodzić skórę, a z drugiej poprawić drobne defekty estetyczne, wpływające na dyskomfort z powodu własnego wyglądu.

Dając satysfakcję z własnego wyglądu medycyna estetyczna wpływa na funkcjonowanie tych osób w dzisiejszym świecie, czyli poprawia ich jakość życia, a co się też z tym wiąże jakość zdrowia. Wszyscy bowiem wiemy jak ważnym czynnikiem wpływającym na stan naszego zdrowia jest właśnie psychika.

Medycyna Estetyczna to nie wymysł czasów współczesnych

Zdobywająca zainteresowanie coraz większych kręgów społecznych, medycyna estetyczna nie jest wytworem ostatnich lat. Jej korzenie sięgają czasów narodzin kultu pięknego ciała w starożytnej Grecji. Jako gałąź nauki, medycyna estetyczna pojawiła się we Francji w latach 70-tych XX wieku. Za jej ojca uważa się założyciela Francuskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej w Paryżu – Jeana Jacques’a Legranda.

Zakres działań Kliniki Estetyki

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej nie wymagają leżenia w szpitalu. Wykonuje się je ambulatoryjnie. Pod względem zakresu działań lekarza medycyny estetycznej należy umiejscowić pomiędzy kosmetologią a chirurgią estetyczną. W odróżnieniu od chirurgii estetycznej, medycyna estetyczna opiera się na działaniach poza chirurgicznych o charakterze bez lub małoinwazyjnym.

Z drugiej strony czynności wykonywane przez lekarzy medycyny estetycznej są zdecydowanie bardziej zaawansowane, ingerują dogłębniej w  skórę, aniżeli powierzchowne działania kosmetyczne czy kosmetologiczne. W zakres działań medycyny estetycznej wchodzi m.in. usuwanie zmarszczek,  blizn, bruzd, korekta zapadniętych policzków i zbyt małych piersi, likwidacja cellulitu i miejscowej nadwagi, powiększanie i modelowanie ust , rozjaśnianie skóry, a także usuwanie przebarwień. Zadaniem tych działań jest poprawa samooceny pacjentów, a tym samym poprawa ich jakości życia.

Lekarze zajmujący się medycyną estetyczną poruszają się w 3 obszarach. Pierwszy to profilaktyka czyli działania zapobiegawcze. Ich celem jest opóźnienie starzenia się skóry. Drugi  to zabiegi rekonstruujące. Te działania mają na celu w miarę możliwości cofnięcie, a przede wszystkim zahamowanie procesów starzenia się skóry.

Rodzaje zabiegów

Zabiegi rekonstruujące wykonuje się również u osób borykających się z drobnymi defektami od urodzenia oraz defektami i skutkami przebytych urazów w następstwie przebytych chorób, niewłaściwego leczenia, prowadzenia niezdrowego trybu życia, stosowania nieodpowiednich diet, a nawet ciąży i porodu. Większość tych zmian nie jest trwała i indywidualnie dobrane oraz właściwie wykonane zabiegi korygujące mogą je cofnąć, a tym samym pozwolić pacjentowi na powrót do wyglądu przed wystąpieniem szkodliwych procesów.

Zabiegi korygujące to najbardziej zaawansowana płaszczyzna działań lekarzy medycyny estetycznej i jednocześnie najbardziej zbliżająca ich do chirurgii estetycznej, jednak bez wkraczania na jej obszary. W wyniku zabiegów korygujących możliwa jest naprawa różnego typu trwałych deformacji. Zarówno tych wrodzonych, jak i nabytych na skutek działania czynników zewnętrznych.

Zabiegi, które jeszcze do niedawna wymagały interwencji chirurgicznej, współcześnie mogą być wykonywane przez lekarzy medycyny estetycznej. Jest to z jednej strony świadectwo ogromnego postępu, jaki dokonał się w zakresie medycyny estetycznej na przestrzeni ostatnich lat, a z drugiej jest to ogromne udogodnienie dla pacjentów.

Medycyna estetyczna – dla kogo

Działania z zakresu medycyny estetycznej dotyczą osób w każdym wieku. Proces starzenia się skóry i organizmu człowieka rozpoczyna się już ok. 25 roku życia, a to oznacza, że jeśli w przyszłości chce ktoś zachować młodzieńczy wygląd to po przekroczeniu tej granicy wiekowej powinien pomyśleć już o profilaktyce. Należy pamiętać, że proces starzenia się jest normalnym procesem fizjologicznym, dotyczącym każdego z nas.

Choć każdego roku skóra traci ok. 1% naturalnego kolagenu to oczywiście nie wszyscy wizualnie starzeją się w tym samym tempie. Wpływ na zachodzące w organizmach procesy ma zarówno genetyka, jak i sposób życia, odżywiania się, warunki pracy i mieszkania, a także – co szczególnie w ostatnich latach ważne – napromieniowanie słoneczne.

Zatem każdy ma w znacznej mierze wpływ na swój wygląd w wieku 40, 50, 70 lat, czy jeszcze później. Na wygląd i jakość życia w wieku dojrzałym, należy zacząć pracować już w wieku młodzieńczym. Dlatego tak ważna jest profilaktyka.

Osobom dojrzałym medycyna estetyczna oferuje zatrzymanie postępujących zmian starzenia, a nawet cofnięcie niektórych z nich. Ponadto medycyna estetyczna, to nie tylko spektrum działań przeciwstawiających się procesom starzenia skóry ale też korekta, a niekiedy nawet całkowita niwelacja licznych wrodzonych czy nabytych na skutek chorób, urazów mechanicznych, złego stylu życia i odżywiania się – defektów.

A takie przypadki zdarzają się w każdym wieku i nigdy nie jest za późno, aby zadbać o swoje dobre samopoczucie, podwyższyć swoją samoocenę i poprawić jakość swojego życia. To właśnie oferuje Klinika Estetyki.

Narzędzia medycyny estetycznej

We współczesnej medycynie estetycznej ogromne znaczenie ma wiedza lekarza. Jednak sama wiedza nie wystarczy by poprawić czy zmienić wygląd. Niezbędne są jeszcze dodatkowe czynniki. Należą do nich proste narzędzia, jak i skomplikowana aparatura. Współczesna medycyna estetyczna używa laserów, fal radiowych, światła i igieł. Ponadto wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe, a jako wypełniacze kwasy: hialuronowy, polimlekowy, toksynę botulinową zwaną popularnie botoksem oraz własną tkankę tłuszczową.

Kwas hialuronowy

Najchętniej stosowanym, a jednocześnie najbardziej uniwersalnym preparatem jest kwas hialuronowy. Kwas ten występuje naturalnie w organizmie człowieka. Wiąże cząsteczki wody w organizmie. Jedna jego cząsteczka potrafi zatrzymać nawet 250 cząsteczek wody. To dzięki niemu nasza skóra jest nie tylko nawilżona ale też sprężysta i jędrna.

Z czasem, kiedy kwasu w naszym organizmie ubywa, skóra staje się mniej nawilżona i zaczynają pojawiać się zmarszczki. Wcale jednak nie musimy się z tym godzić. Współcześnie w procesach biotechnologicznych można już pozyskać kwas hialuronowy, a dzięki medycynie estetycznej uzupełniać jego braki w naszym organizmie.

Z uwagi na naturalne występowanie kwasu hialuronowego w organizmie człowieka jest on bezpieczny i nie wywołuje reakcji alergicznych. Wykorzystując kwas hialuronowy można m.in. wygładzać zmarszczki, powiększać usta, wypełniać bruzdy, zapadnięte skronie, opadające policzki, likwidować zmarszczki wokół ust, a nawet nadawać wiotkość uszom.

W zależności od tego jaką część twarzy poddaje się zabiegowi i jaki efekt chcemy uzyskać, kwas powinien być podawany o różnej gęstości. Najrzadsza postać stosowana jest przy mezoterapii igłowej, która ogólnie odmładza skórę twarzy. Efekty podawania kwasu hialuronowego widoczne są natychmiast i utrzymują się od 6 – 10 miesięcy, a nawet roku.

Kwas polimlekowy

Związkiem chemicznym występującym także naturalnie w naszym organizmie jest kwas polimlekowy. Od ponad 30 lat wykorzystuje się go do poprawy kondycji skóry. Jest bezpieczny, a ponieważ nie zawiera białka to nie wywołuje też reakcji alergicznych. Z uwagi jednak na swoje właściwości jest on mniej popularny niż pozostałe wypełniacze.

Na efekty użycia kwasu polimlekowego trzeba bowiem długo czekać. Nie jest to jednak czas stracony, bo ostateczny efekt utrzymuje się dłużej aniżeli w przypadku kwasu hialuronowego. Bezpośrednio po wstrzyknięciu kwas polimlekowy wypełnia zmarszczki. Jednak już po kilku dniach, najpóźniej tygodniach efekt znika.

Nie zanika jednak bezpowrotnie, bowiem to co w tkankach z kwasu pozostało, zaczyna stymulować je do odbudowy kolagenu, a tym samym tworzenia nowych własnych komórek i włókien. W efekcie następuje przyrost tkanek, a zmarszczki i bruzdy się wygładzają.  Ponieważ jednak starzenie się jest procesem nieodwracalnym to najpóźniej po 2 latach zabieg należy powtórzyć.

Botox

Od lat ogromnym powodzeniem cieszy się wśród pacjentów toksyna botulinowa zwana popularnie botoksem. Ma szerokie zastosowanie. W medycynie estetycznej wykorzystuje się ją zarówno do wygładzania zmarszczek, niwelowania efektu celullitu, jak i ograniczania potliwości.  Jej działanie polega na blokowaniu przewodnictwa nerwowo – mięśniowego.

Na skutek wstrzyknięcia kilku niewielkich dawek botoksu w mięsień następuje tzw. „relaksacja” mięśnia. Po kilku dniach mięsień się rozluźnia, a zmarszczki wygładzają. Efekt utrzymuje się od 3-6 miesięcy. W przypadku nadmiernego pocenia się stóp, dłoni czy pod pachami – ostrzykiwanie preparatem botulinowym niweluje przypadłość przynajmniej o połowę, a efekt utrzymuje się około 6 miesięcy.

Lipofilling

W ostatnim czasie coraz większą popularność jako wypełniacz, zdobywa własna tkanka tłuszczowa. Tłuszcz pobiera się w procesie liposukcji z części ciała posiadającej jego nadmiar i wstrzykuje precyzyjnie pod skórę w miejscu, które ma być wypełnione. Ponieważ w zabiegu wykorzystywana jest tkanka własna pacjenta, to zagrożenie wystąpienia jakiejkolwiek alergii lub odrzucenia materiału wypełniającego jest bardzo niskie.

Choć efekt końcowy utrzymuje się w zależności od indywidualnych predyspozycji dłużej aniżeli przy pozostałych wypełniaczach to warto wiedzieć, że tłuszcz powoli acz systematycznie się wchłania. Jednak po dwu, niekiedy trzykrotnym powtórzeniu zabiegu, efekt utrzymuje się przez kilka lat. Własną tkankę tłuszczową można wykorzystać do powiększenia i wypełnienia ust, wypełnienia fragmentów twarzy, powiększenia piersi i pośladków.

Wampirzy lifting

Kolejnym naturalnym preparatem wykorzystywanym przez medycynę estetyczną jest osocze bogatopłytkowe. Osocze jest koncentratem dużej ilości płytek krwi w niewielkiej ilości osocza. Jest preparatem pozyskanym z własnej krwi pacjenta, dlatego nawet w minimalnym stopniu nie ma zagrożenia alergicznego. Osocze bogatopłytkowe nazywane bywa często dopalaczem dla komórek bowiem po wstrzyknięciu regeneruje organizm, komórka po komórce.

PRP poza posiadającymi zdolności regeneracyjne płytkami krwi, zawiera także sole mineralne, kwasy tłuszczowe, hormony oraz witaminy A, D, E, i K. Osocze nie tylko sprzyja rewitalizacji naszej skóry, ale też pobudzenie mechanizmów ochronnych czyni ją bardziej odporną na działanie promieni UV. Osocza bogatopłytkowego można stosować przy poprawie jakości skóry twarzy, szyi, dekoltu i rąk i to nie tylko w zakresie wygładzania czy likwidacji zmarszczek ale też w celu odżywienia, nawodnienia, dodania sprężystości czy kolorytu starzejącej się skórze.

Ponadto osocze sprawdza się w leczeniu łysienia typu męskiego, niwelacji blizn po trądziku, a także przyspiesza gojenie oraz regenerację skóry po innych zabiegach. Terapia osoczem bogatopłytkowym jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą poddawać się zabiegom inwazyjnym i preferują przyjazne dla organizmu, naturalne preparaty. Jest to również alternatywa dla pacjentów z poważnymi alergiami.

Dermapen

Zniwelowanie zmarszczek, redukcję rozstępów i regenerację skóry można też przeprowadzić wykorzystując niewielkie urządzenie medyczne o nazwie Dermapen. Zabieg polega na wykonaniu mikronakłuć skóry. Głębokość nakłuć w zależności od miejsca i typu skóry wynosi o,5 – 2,5 mm.

Nakłuwanie stymuluje tworzenie nowego kolagenu i elastyny. Efekty zabiegu można spotęgować, dodając substancje czynne, które wnikają w głąb skóry poprzez powstałe nakłucia. Z uwagi na niewielkie rozmiary urządzenia, zabiegi można przeprowadzać w trudno dostępnych miejscach, takich jak okolice oczu czy ust.

Medycyna estetyczna, wbrew panującym jeszcze w wielu środowiskach przekonaniom, to nie tylko zabiegi pozwalające cofnąć czy zatrzymać czas lub umożliwiające pozbycie się uciążliwych defektów, ale też spektrum działań pozwalających na kształtowanie własnej sylwetki. Oczywiście podstawą jest ruch i odpowiednia dieta ale osiągnięcie pożądanych efektów w niektórych miejscach nie zawsze jest możliwe tylko dzięki ćwiczeniom czy dietom.

I tu z pomocą wkracza medycyna estetyczna. To właśnie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mogą pomóc pozbyć się opornego, nawet na katorżnicze ćwiczenia, tłuszczu z boczków czy fałdek w innych miejscach Ponadto utrata kilku centymetrów w talii, czy obwodzie uda to dobry początek przy wkraczaniu na drogę dbania o własną sylwetkę.

Jakie zabiegi mogą pomóc?

Lipoliza iniekcyjna – to nieinwazyjne modelowanie sylwetki poprzez usuwanie tkanki tłuszczowej. Zabieg polega na wstrzykiwaniu preparatów pozwalających rozbić komórki tłuszczowe. Uwolnione z komórek tłuszcze przenikają wraz z krwią do wątroby, gdzie są rozpuszczane, a następnie wydalane z organizmu. Lipoliza iniekcyjna sprawdza się przy usuwaniu nadmiaru tłuszczu na brzuchu, udach, pośladkach, biodrach, kolanach, w okolicy pach, na plecach. Ponadto ten zabieg pozwala usunąć podwójny podbródek, otłuszczony, „byczy” kark, a nawet wymodelować okolice tricepsu.

Lipoliza laserowa to selektywne działanie promieniowania laserowego na komórki tłuszczowe. Zabieg polega na wprowadzeniu poprzez nacięcie na skórze specjalnej kaniuli ze światłem lasera, która rozbija błonę komórek tłuszczowych. Jest to szybka i bezpieczna metoda pozbycia się kilku niechcianych centymetrów z brzucha, ramion, bioder, ud, łydek, pośladków, pleców oraz kolan. Dodatkowo energia lasera poprawia kondycję obwisłej i nierównej skóry.

Lipoliza kawitacyjna to rozrywanie komórek tłuszczowych wskutek uderzenia falą stworzoną z ultradźwięków. Zabieg skutecznie likwiduje tkankę tłuszczową i nie wymaga późniejszej rekonwalescencji. Lipoliza kawitacyjna nie jest dobrym rozwiązaniem dla osób posiadających endoprotezy, spirale domaciczne czy implanty bowiem fale uderzeniowe działają nie tylko na komórki tłuszczowe. Liposukcji kawitacyjnej poddaje się przede wszystkim okolice łydek, ud, kolan, bioder, talii, brzucha oraz ramion.

Medycyna estetyczna a bezpieczeństwo pacjentów

Współcześnie, medycyna estetyczna to jedna z prężniej rozwijających się gałęzi medycyny. Nowe rozwiązania i technologie stymulują lekarzy medycyny estetycznej do ciągłego pogłębiania wiedzy i uczestnictwa w międzynarodowych szkoleniach. Lekarze korzystają ze znanych i sprawdzonych preparatów wiodących marek, a większość stosowanych narzędzi jest jednorazowego użytku.

Priorytetem dla lekarzy wykonujących zabiegi z zakresu medycyny estetycznej jest bezpieczeństwo każdego pacjenta. Dlatego też tak ważne są konsultacje przed każdym, nawet z pozoru błahym zabiegiem aby dobrać optymalną dla każdego metodę. Warto zaufać lekarzom, bo im tak samo zależy by efektem zabiegu było zwiększenie atrakcyjności fizycznej każdego pacjenta, a tym samym poprawa jego komfortu życia.

Medycyna estetyczna – na czym to polega?

Każdy z nas chciałby wyglądać pięknie i młodo niezależnie od płci oraz wieku. Nie każdy natomiast może sobie pozwolić na to, żeby na co dzień przestrzegać odpowiedniej diety i dbać o regularną aktywność fizyczną. Przyczyny tego stanu rzeczy są różne. Wszechobecny w dzisiejszych czasach pęd za pracą, karierą i pieniądzem z jednej strony, z drugiej zaś istnienie medycznych ograniczeń.

Konieczność stosowania odpowiednich diet eliminacyjnych, dopasowanych do różnych schorzeń (np. dieta cukrzycowa, nerkowa, wątrobowa, itd.) powoduje niejednokrotnie brak możliwości pełnego prawidłowego zbilansowania składników pokarmowych. Schorzenia kardiologiczne w tym nadciśnienie tętnicze czy niewydolność serca, w których wskazane jest ograniczenie podaży płynów z uwagi na ryzyko przewodnienia i jego następstw (obrzęki obwodowe, a nawet w skrajnych przypadkach obrzęk płuc), ograniczają dostarczanie odpowiednich ilości wody.

Wiele schorzeń (m. in. choroby układu sercowo-naczyniowego, niektóre choroby neurologiczne i ortopedyczne) mogą być przeciwwskazaniami do regularnej intensywnej aktywności fizycznej.

Czy to oznacza, że piękny wygląd i długotrwała młodość są osiągalne tylko dla niektórych?

A co z pozostałymi?

W dzisiejszych czasach naprzeciw potrzebom ludzkim w zakresie młodego i atrakcyjnego wyglądu wychodzi medycyna estetyczna. Pojęcie obecnie bardzo modne. Praktycznie na każdym kroku, każdego dnia widzimy mnóstwo reklam, ogłoszeń zakładów proponujących przeróżne usługi przez nią oferowane. Ale czym ona tak naprawdę jest? Na czym polega jej fenomen?

Medycyna estetyczna jest to dziedzina zajmująca się dbaniem o estetykę wyglądu. W zakres jej kompetencji wchodzą działania i zabiegi przeprowadzane przez lekarza z ważnym prawem wykonywania zawodu. Jako, że nie jest to odrębna specjalizacja, może ją uprawiać praktycznie każdy medyk niezależnie od specjalności, pod warunkiem odbycia stosownych przeszkoleń.

Zakres jej działań opiera się na dwóch głównych nurtach. Pierwszym z nich jest szeroko pojęta profilaktyka starzenia się. Wpisują się w nią wszystkie zabiegi mające na celu zachowanie młodego wyglądu, a więc wszelkie działania poprawiające jędrność i funkcjonowanie skóry, zachowujące jej świeżość na długi czas, a także dążące do likwidacji zmarszczek.

Co jeszcze?

Druga gałąź tej dziedziny medycyny obejmuje zabiegi mające na celu usuwanie różnego rodzaju niedoskonałości. Znajdują się tutaj więc wszelkiego rodzaju działania, które opierają się np. na modelowaniu sylwetki, usuwanie różnorodnych niedoskonałości skóry – brodawek, przebarwień, itp.

W przeciwieństwie do chirurgii plastycznej, medycyna estetyczna opiera się na małoinwazyjnych zabiegach, które zazwyczaj nie wymagają konieczności znieczulenia ogólnego ani hospitalizacji. Najczęściej pacjent od razu, oczywiście z zastosowaniem się do ścisłych zaleceń, może wrócić do domu i codziennej aktywności.

Są to zabiegi znacznie mniej obciążające, wiążące się z istotnie mniejszą ingerencją w organizm ludzki, praktycznie nie niosące ze sobą ryzyka powikłań czy przetrwałych blizn. Medycyna estetyczna zastosowana umiejętnie i odpowiednio wcześnie pozwala często na uniknięcie konieczności zastosowania klasycznej chirurgii plastycznej. Między innymi dzięki temu staje się coraz popularniejsza i coraz więcej ludzi korzysta z jej dobrodziejstw.

Powrót do przeszłości, czyli druga młodość

Jak już wspomniano wcześniej jednym z głównych nurtów medycyny estetycznej jest zapobieganie starzeniu się i zapewnienie młodego i świeżego wyglądu przez długi czas. Oczywiście zacząć należy od podstaw, czyli od prowadzenia zdrowego trybu życia na co dzień. Zdrowa dieta, odpowiednia ilość wypijanej wody, a także regularna aktywność fizyczna są kluczowym elementem do zachowania młodego, pięknego wyglądu przez długie lata.

Medycyna estetyczna oferuje cały szereg zabiegów wspomagających długotrwałe zachowanie młodości. Pierwszą grupą zabiegów są różne rodzaje nakłuwania. Generalna zasada działania polega na doprowadzaniu do powstawania mikrouszkodzeń skóry generowanych przez nakłuwanie, co indukuje tworzenie nowych włókien kolagenowych.

Efektem tego jest pobudzenie procesów regeneracyjnych skóry, zwiększenie jej jędrności, napięcia i odmłodzenie jej wyglądu. Przykładowym popularnym urządzeniem wykorzystującym mikronakłuwanie jest Dermapen. Istnieją również modyfikacje tej techniki.

Dla przykładu,  wykorzystując zjawisko radiofrekwencji mikroigłowej, łączy działanie mikronakłuwania z bodźcem termicznym wywoływanym przez impuls fali radiowej. Dzięki wykonywaniu mikronakłuć wraz z emisją fali na różnych głębokościach skóry uzyskuje się efekt przestrzennego przegrzania (do ok. 60 stopni Celsjusza), co również powoduje inicjację procesów regeneracyjnych.

Pozbyć się niechcianego

         Nikt z nas nie ma cery idealnej. Z wiekiem pojawiają się różnego rodzaju defekty pod postacią zmarszczek, kurzych łapek, blizn, czy przebarwień. Dzięki możliwościom medycyny estetycznej w dzisiejszych czasach w łatwy i bezpieczny sposób można pozbyć się przykrych niedoskonałości. Istnieje wiele metod umożliwiających dokonanie tego.

Aby pozbyć się zmarszczek, niezależnie od tego czy to zmarszczki mimiczne, czy tzw. „lwia zmarszczka”, czy kurze łapki, warto poddać się zabiegom wpisującym się w tzw. „lifting bez skalpela”. Należą do nich wszelkie zabiegi, które w mało inwazyjny sposób powodują zwiększenie napięcia i jędrności skóry likwidując zmarszczki.

Karboksyterapia,

jest metodą, która wykorzystuje oddziaływanie dwutlenku węgla na tkanki. Związek ten podawany jest w skórę metodą mezoterapii igłowej i z bardzo dobrym skutkiem wykorzystywany jest w likwidowaniu blizn, przebarwień, rozstępów i cellulitu.

W celu likwidacji blizn czy rozstępów stosuje się też laseroterapię (więcej o tym w odrębnym akapicie). Bardzo skuteczne w usuwaniu defektów skóry jest osocze bogatopłytkowe. Zawiera ono duże ilości różnego rodzaju czynników wzrostu, dzięki czemu pobudza procesy regeneracyjne, co skutkuje znaczą redukcją zmarszczek i innych defektów.

Ponadto jest to metoda bardzo bezpieczna, ponieważ osocze jest pozyskiwane z własnej krwi pacjenta. Wyśmienite efekty daje również przeszczep komórek macierzystych, które aplikowane w odpowiednie miejsce dzielą się wytwarzając nowe, wyspecjalizowane komórki w skórze. Działanie to daje szeroki wachlarz możliwości eliminacji różnego rodzaju niedoskonałości.

Medycyna estetyczna pozwala również na radzenie sobie ze zmorą dzisiejszych czasów, czyli cellulitem. Zabiegi takie jak mezoterapia igłowa, lipoliza iniekcyjna czy karboksyterapia, a także wiele innych umożliwiają przywrócenie pięknego i jędrnego wyglądu ud, pośladków oraz innych newralgicznych części ciała.

Zgubić kilogramy

Dzisiejsza medycyna estetyczna daje również możliwość pozbycia się niechcianej tkanki tłuszczowej – oponka, „boczki” to w obecnych czasach mało wymagające wyzwanie. Dzięki całej gamie możliwości wykonania liposukcji jesteśmy w stanie usunąć zbędne kilogramy. Istnieje wiele rodzajów liposukcji, począwszy od klasycznej, poprzez np. liposukcję kawitacyjną czy laserową, a skończywszy na innowacyjnej metodzie liposukcji infradźwiękowej wykorzystującą technologię NIL (Nutational Infrasonic Liposculpture) przeprowadzaną przy użyciu aparatu EVAsp.

Inną metodą pozwalającą na pozbycie się niechcianych kilogramów jest lipoliza iniekcyjna, polegająca na wstrzyknięciu mieszaniny soli żółciowej oraz wyciągu z soi, co powoduje rozpuszczanie się tkanki tłuszczowej i zastąpienie jej tkanką włóknistą. Należy pamiętać, że stosowane w medycynie estetycznej procedury zmierzające do eliminacji nadmiaru tkanki tłuszczowej nie są zabiegami odchudzającymi, a jedynie modelującymi sylwetkę.

Różnica jest taka, iż odchudzanie polega na przestawieniu metabolizmu, zmianie nawyków pokarmowych i spalanie tkanki tłuszczowej z jednoczasową budową tkanki mięśniowej i jest to proces stopniowy. Zabiegi medycyny estetycznej polegają na mechanicznym usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z organizmu.

Więcej tłuszczu?

Modelowanie sylwetki to nie tylko usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale także jej wszczepianie. Procedura ta nosi nazwę lipofillingu. Jest to znakomita alternatywa dla chirurgii plastycznej w zakresie modelowania piersi, pośladków, dłoni i innych okolic ciała. Body Jet jest innowacyjnym urządzeniem, które nie tylko umożliwia usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale podczas tego samego zabiegu pozwala na wypełnienie własnym tłuszczem pożądanych miejsc (np. piersi czy pośladków). Określa się to mianem lipotransferu.

Nie tylko dla Pań

Wbrew stereotypom medycyna estetyczna w obecnych czasach jest adresowana nie tylko dla kobiet. W rzeczywistości, w której mężczyźni coraz bardziej dbają o swój wygląd istnieje cały wachlarz propozycji, dzięki którym może to się stać łatwiejsze. Dzięki mezoterapii igłowej, czy zastosowaniu dermapenu oraz kilku innych metod można poradzić sobie z uciążliwym wypadaniem włosów.

Istnieją zabiegi zwalczające nadmierną potliwość (np. botoks czy też metoda radiofrekwencji mikroigłowej). Oczywiście oferta obejmuje też cały szereg różnego rodzaju zabiegów pozwalających, by również panowie przez długi czas mogli wyglądać młodo.

Z pogranicza medycyny estetycznej i chirurgii

         Medycyna estetyczna w niektórych przypadkach zahacza również o małoinwazyjne zabiegi z pogranicza chirurgii. Należy do nich między innymi ginekologia estetyczna, która oprócz klasycznych zabiegów (np. zastosowanie kwasu hialuronowego) zawiera drobne procedury chirurgiczne takie jak np. labioplastyka, leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu, czy leczenie problemów z satysfakcją seksualną.

Inną przykładową grupą zabiegów wymagających użycia skalpela są zabiegi korygujące powieki, jak np. blefaroplastyka. Zakres ingerencji chirurgicznej w przypadku tych zabiegów jest jednak dużo mniejszy niż ten, z którym mamy do czynienia w klasycznej chirurgii plastycznej.

Nakłuwanie a jędrność

Wiele zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną jest związanych z nakłuwaniem skóry. Niezależnie od rodzaju zabiegu czy urządzenia, podstawowa zasada działania jest ta sama – poprzez wykonywanie nakłuć dokonują się mikrouszkodzenia skóry, które pobudzają jej procesy regeneracyjne w różnych mechanizmach. Prowadzi to do zwiększenia jej napięcia, jędrności i odmłodzenia jej wyglądu. Nakłuwanie może być izolowaną metodą tak jak ma to miejsce w przypadku Dermapena, lub może działać synergistycznie z metodą o innym działaniu np. z falami radiowymi, co zostało wykorzystane w urządzeniu Vivace RF.

Co ma wspólnego radio z urodą

Działanie fal radiowych jest chętnie i skutecznie wykorzystywane w medycynie estetycznej. Przykładowym zabiegiem, które opiera się na tym zjawisku fizycznym jest radiofrekwencja mikroigłowa. Mikroskopijnej grubości igły nakłuwają skórę na różnych głębokościach, po czym emitują impuls fali radiowej. Powoduje to mikrouszkodzenia poprzez działanie bodźca termicznego. Uzyskuje się dzięki temu przestrzenne przegrzanie skóry (3D), co pobudza procesy regeneracyjne. Zabiegi te są stosowane głównie w zabiegach ujędrniających i odmładzających.

Medyczno-estetyczne Science-Fiction, czyli lasery i inne

         Medycyna estetyczna wykorzystuje również zjawiska, które mogą się wydawać rodem z filmów Sci-Fi. Jednakże laseroterapia (np. laser frakcyjny, laserowe zamykanie drobnych naczyń krwionośnych) mają obecnie bardzo szerokie zastosowanie w upiększaniu. Sprawdzają się zarówno w odmładzaniu skóry, korekcji jej defektów, korekcji powiek i wielu innych zabiegach.

Klinika urody – klinika estetyczna co oferuje pacjentkom medycyny estetycznej?

Każdy z nas marzy o pięknym, zdrowym i młodym wyglądzie, chcielibyśmy zatrzymać czas i zachować naturalną urodę jak najdłużej. Niestety, czasu nie da się zatrzymać, można z nim jednak współpracować.

Dla współczesnego człowieka nie jest to już problem, z którym nie byłby w stanie sobie poradzić. Wciąż rozwijające się nowoczesne technologie mogą zapewnić znaczne opóźnienie procesu starzenia.

Mogą także niwelowanie i korygowanie defektów urody powstałych czy to w wyniku naturalnych procesów zachodzących w ludzkim organizmie, czy przebytych chorób, urazów, wypadków, skutków leczenia, czy też wad wrodzonych.

Współczesny człowiek, choć wciąż podlega upływowi czasu, osiągnął poziom, na którym jest w stanie stawić czoła bezlitosnej naturze i w znacznym stopniu sam poprawiać jej błędy.

To nie magia, to medycyna estetyczna

A wszystko to dzięki niczemu innemu, jak wiedzy naukowej. Poradzenie sobie z problemem niezadowolenia z własnego wyglądu, skutkującym złym samopoczuciem, obniżonym nastrojem i brakiem poczucia własnej wartości, a czasem nawet stanami depresyjnymi, zapewnia dynamiczny i spektakularny rozwój medycyny.

Nie potrzeba tutaj magicznych eliksirów, kosmetyków niezawodnych tylko w telewizyjnych reklamach, a nawet chirurgicznego skalpela, którego obawia się wielu pacjentów. Obecnie naprawiać błędy natury i przedłużać młodość można licznymi nieinwazyjnymi, a jednak sprawdzonymi i jak najbardziej medycznymi metodami.

Naprzeciw pacjentów wychodzi niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź medycyny, bezpieczna, rzetelna i uprawiana przez lekarzy specjalistów, a przy tym niewymagająca interwencji chirurgicznych, pobytów w szpitalu i długiej, uciążliwej rekonwalescencji .

Gabinety lekarzy zajmujących się tą dziedziną wyrastają w ostatnich latach jak grzyby po deszczu, nie trzeba więc obawiać się trudnej dostępności zabiegów. Są to prawdziwe Kliniki Urody, w których pacjent, aby odzyskać lub zatrzymać na dłużej naturalne piękno i zdrowy wygląd, trafia w ręce wysoce wykwalifikowany personel medyczny.

Klinika Urody to nie gabinet kosmetyczny, to placówka medyczna

Korzystając z usług dostępnych w ośrodku takim jak Klinika Urody nie trzeba obawiać się konsekwencji zabiegów. Osoby, które je wykonują to wyspecjalizowani w tym kierunku prawdziwi lekarze medycyny, a wszystkie narzędzia oraz aparatura to wysokiej klasy sprzęt medyczny.

Substancje wykorzystywane w zabiegach medycyny estetycznej zawsze są preparatami leczniczymi, biozgodnymi i biodegradowalnymi, nie uczulają i rzadko wywołują działania niepożądane. Pacjent może być spokojny o swoje zdrowie, ogólną kondycję organizmu oraz bezpieczeństwo.

Przede wszystkim jednak żadna z nowoczesnych metod nie jest uniwersalna, a zdrowie pacjenta, jak w każdej placówce medycznej, powinno być stawiane na pierwszym miejscu – warto pamiętać, że lekarzy medycyny estetycznej również obowiązuje Przysięga Hipokratesa i tak ważna w dziedzinie medycyny rygorystyczna etyka zawodowa.

Co jeszcze?

Można więc spodziewać się w pełni indywidualnego traktowania i fachowej pomocy w doborze formy terapii, najbardziej w danym przypadku dogodnej i efektywnej, a nade wszystko korzystnej pod względem zdrowotnym.

Istotny jest również fakt, że przy obecnej powszechności medycyny estetycznej koszty zabiegów jakie oferuje Klinika Urody nie różnią się od wydatków związanych z innymi usługami medycznymi oferowanymi przez prywatne placówki.

W obliczu takich możliwości nie warto dłużej borykać się ze złym samopoczuciem związanym z niedoskonałościami urody. Zdecydowanie lepiej jest zgłosić się po pomoc do specjalistów i zawalczyć o zadowolenie z własnego odbicia, każdego dnia oglądanego w lustrze.

Top