Alidya

alidyaAlidya – sluteczne leczenie cellulitu.

Bardzo częstym problemem estetycznym dotyczącym głównie kobiet, jest tak zwany objaw „skórki pomarańczowej”, czyli powszechnie znany cellulit. Jest to nazwa potoczna, która w nomenklaturze medycznej w ogóle nie znajduje odzwierciedlenia, gdyż cellulitis to łacińska nazwa zapalenia tkanki podskórnej.

Pojęciem medycznym właściwym dla tego objawu jest lipodystrofia. Polega ona na zaburzeniu rozmieszczenia tkanki tłuszczowej, wraz z towarzyszącymi zmianami obrzękowymi. Przypadłość ta dotyczy głównie okolicy tylnej powierzchni ud, a także pośladków.

Istnieje wiele sposobów radzenia sobie z problemem cellulitu. Również współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele możliwości przeciwdziałania tej dolegliwości. Jednakże wydaje się, iż zastosowanie zabiegu z wykorzystaniem preparatu Alidya jest nowatorską metodą, która już teraz przynosi doskonałe efekty, i może być przełomowa w zwalczaniu cellulitu.

Czym jest i jak działa Alidya?

Alidya jest innowacyjnym preparatem wykorzystywanym w leczeniu tak zwanego cellulitu. Jest to rezultat badań dotyczących różnorodnych mechanizmów starzenia się skóry oraz powstawania cellulitu, prowadzonych przez wiele lat. Autorem pomysłu preparatu Alidya jest profesor Pasquale Motolose, który wysnuł nową teorię głoszącą, iż istotnym mechanizmem powstawania cellulitu jest odkładania się w przestrzeni komórkowej złogów żelaza, które przedostają się z niewydolnego mikrokrążenia.

Alidya, dzięki swojemu unikalnemu składowi, działa przeciwcellulitowo w sposób wielopłaszczyznowy. Przede wszystkim powoduje chelatację (termin oznaczający silne wiązanie atomów na przykład metali, czego rezultatem jest unieczynnienie ich toksycznego działania) atomów żelaza oraz toksyn. Ponadto generuje usunięcie nadmiernej ilości wody z macierzy międzykomórkowej na drodze procesu zwanego drenażem osmotycznym. Dzięki temu uzyskuje się zmniejszenie obrzęku tkanek, a także redukcji obwodu ud nawet o kilka centymetrów.

Dodatkowo pobudza mikrokrążenie co po pierwsze wspomaga odżywienie i regenerację tkanek (zarówno w zakresie elementów macierzy międzykomórkowej takich jak włókna kolagenowe czy elastynowe, jak i protein wewnątrzkomórkowych), a po drugie zmniejsza odkładanie złogów żelaza w przestrzeni międzykomórkowej, co według profesora Motolose jest główną przyczyną powstawania cellulitu.

Ponadto alkalizuje środowisko międzykomórkowe, dzięki czemu dochodzi do eliminacji zakwaszenia tkanek, a co za tym idzie umożliwienia przeprowadzania fizjologicznych przemian metabolicznych. Alidya wywiera również działanie antyoksydacyjne, polegające na eliminacji tak zwanych wolnych rodników, które również w dużej mierze przyczyniają się do powstawania cellulitu.

W tym miejscu należy podkreślić, iż Alidya nie jest preparatem odchudzającym. Fakt, że jego zastosowanie powoduje zmniejszenie obwodu ud wynika z działania przeciwobrzękowego, a nie z eliminacji tkanki tłuszczowej.

Jak wygląda zabieg?

Preparat Alidya może być zastosowany praktycznie w każdej okolicy, choć zazwyczaj procedura jest przeprowadzana w okolicach dotkniętych cellulitem (uda, pośladki). Środek wprowadzany jest w tkankę podskórną przy zastosowaniu metody mezoterapii igłowej.

Mezoterapia igłowa jest jednym z częściej wykonywanych zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną. Jej istotą jest wprowadzanie w skórę różnego rodzaju substancji aktywnych poprzez mikroinjekcje. Dzięki temu omijana jest warstwa naskórka, co pozwala na lepszą penetrację w głąb tkanki.

Zabieg ten może być wykonywany na kilka sposobów. Najprostszym jest aplikacja przy pomocy strzykawki z igłą, co umożliwia precyzyjną aplikację większej objętości substancji. Stosuje się również rollery, czyli specjalne dyski z mikroigłami, dzięki którym możliwe jest uzyskanie nawet 500 000 nakłuć w ciągu 5 minut. Inną metodą jest wykonywanie mikronakłuć z zastosowaniem specjalnych aparatów.

Podstawową zaletą mezoterapii igłowej jest jej wysokie bezpieczeństwo. Z uwagi na fakt, iż jest to procedura niechirurgiczna, nie wymaga hospitalizacji ani opieki anestezjologicznej. Nie niesie ze sobą również ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej ani stanu zapalnego. Nie powoduje trwałych uszkodzeń skóry, ani jej nadwrażliwości na światło.

Ponadto okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, a rezultat długotrwały. Sam zabieg trwa około 30 minut.

W przypadku zastosowania preparatu Alidya optymalne jest wykonanie 5 do 7 powtórzeń w jednotygodniowych odstępach.

Jest to pierwszy etap procedury. Po zakończeniu pełnego cyklu zabiegowego zaleca się podanie jeszcze jednej lub kilku dawek po upłynięciu 15-30 dni, a następnie dawki podtrzymującej efekt raz do roku.

TECHNIKA PODAWANIA:

  • intradermoterapia (mezoterapia)
  • iniekcje w warstwy skóry głębokiej lub powierzchniowej warstwy podskórnej
  • igła 30G – 4 mm
  • technika mikro – grudek (0,2 – 0,3 ml) podskórnie i/lub śródskórnie

DAWKOWANIE:

  • cykl zabiegowy: od 5 do 12 zabiegów
  • 1-2 ampułek 10 ml/ ampułka na jeden zabieg (ilość uzależniona od wielkości leczonego obszaru)
  • częstotliwość: 1 zabieg raz w tygodniu
  • po pełnym cyklu zabiegowym możliwe jest wykonanie jednego lub kilku powtórzeń w odstępie 15 – 30 dni.
  • korzystne jest wspomaganie leczenia poprzez drenaż limfatyczny manualny lub pneumatyczny.
  • zalecane wspomaganie leczenie radiofrekwencją mikroigłową.
  • zalecane powtarzanie leczenia raz do roku, w celu utrzymania stabilnego rezultatu.

Zabieg nie wymaga uprzedniego skomplikowanego przygotowania. Niezbędne jest jednak dokonanie dokładnych pomiarów ciała. Dużym ułatwieniem jest także przeprowadzenie dokumentacji fotograficznej.

Powrót do codziennej aktywności po zabiegu jest praktycznie natychmiastowy. Należy pamiętać, aby w pierwszej dobie po jego przeprowadzeniu, unikać nakładania kosmetyków na okolicę poddawaną zabiegowi. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy zalecenia lekarskie mówią inaczej. Zaleca się również unikanie bezpośredniemu działaniu ciepła.

Bardzo dobry efekt wspomagający daje współzastosowanie innych zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną, takich jak karboksyterapia, drenaż limfatyczny czy radiofrekwencję mikroigłową.

Dla kogo przewidziana?

Zabieg przeciwcellulitowy z wykorzystaniem preparatu Alidya nie jest obarczony żadnymi ograniczeniami wiekowymi. Adresowany jest przede wszystkim do osób chcących pozbyć się cellulitu, u których problem ten jest jeszcze we wczesnym stadium.

U kogo przeciwwskazana?

Jak każdy zabieg oferowany przez medycynę estetyczną, również ten obarczony jest standardowymi przeciwwskazaniami. Nie należy go wykonywać u kobiet w ciąży oraz w okresie laktacji. Jest przeciwwskazany u osób cierpiących na cukrzycę, ciężkie, przewlekłe choroby układu krążenia, aktywne choroby nowotworowe, choroby autoimmunologiczne,
a także u tych, u których występują aktywne stany zapalne i infekcyjne, zwłaszcza w obrębie skóry i tkanki podskórnej.

alidya przed i po

Top