Sylwetka to całokształt. Wobec tego jak poprawić sylwetkę? Na jej ocenę składa się nie tylko waga, ale również proporcje, wygląd skóry: jej jędrność i gładkość, jak również wiedza dotycząca tego, jak się ubierać, by wyglądać najatrakcyjniej, jak to możliwe.
Szczupła czy proporcjonalna?
Liczne badania i testy pokazały, że mężczyźni doceniają nie tyle, co bardzo szczupłe sylwetki, ale takie, które odpowiadają pewnemu wzorowi, są uważane za proporcjonalne oraz harmonijne. Wszelkie zaburzenia pod tym względem natomiast są postrzegane jako z gruntu niekorzystne.
Dlatego dążąc do poprawy sylwetki, nie powinniśmy wyznaczać sobie celu uzyskania wyglądu typowego dla modelek, ale raczej usunięcia dysproporcji, które są naszym udziałem: zbyt szerokich bioder, wystającego brzuszka, opadających pośladków.
Ćwiczenia
Najlepszym sposobem na poprawę sylwetki są ćwiczenia. Systematyczna aktywność fizyczna pozwala bowiem ujędrnić ciało i poczuć się lepiej. W trakcie ruchu pracują mięśnie, spalany jest tłuszcz (najlepiej gdy ćwiczenia są średnio intensywne oraz trwają co najmniej 40 minut), znikają obrzęki oraz wszelkie zmiany, które odbierają nam pewność siebie, na przykład cellulit.
Ćwiczenia poprawiają też nasze samopoczucie, podnoszą ilość endorfin, dzięki temu zyskujemy bardziej pozytywne podejście do życia. Walczą również ze znużeniem oraz pozwalają zyskać energii. Paradoksalnie im bardziej się męczymy podczas treningu, tym więcej mamy energii tuż po nim. Gdy do tego dodamy redukcję stresu oraz kryjących się za nim zagrożeń, możemy czuć, że ćwicząc, nie tylko dbamy o sylwetkę, ale również zdrowie.
Jak poprawić sylwetkę – Unikaj podjadania
Prostym sposobem, który działa bardzo szybko w przypadku każdej osoby, jest skupienie się na spożywaniu pięciu posiłków w miej więcej równym odstępie czasu. W ten sposób można uniknąć napadu wilczego głodu i tym samym sięgania po tak zwane puste kalorie.
Jak poprawić sylwetkę? Pomoże znajomość zdrowego odżywiania.
Poprawić sylwetkę możesz poprzez liposukcję
Przeszczep tłuszczu pozwala uzupełniać ubytki wykorzystując tkankę pobraną w miejscach gdzie był jej nadmiar. Zabieg jest bardzo skuteczny i bezpieczny.