Łysienie plackowate jest jedną z najwstydliwszych chorób. U kobiet występuje najczęściej po ciąży lub w trakcie zaburzeń hormonalnych, natomiast u mężczyzn może wystąpić zarówno w młodości, jak i w późniejszym wieku.
Choroba objawia się nagłym wypadaniem włosów nie na całej głowie, a w formie punktowej. Osoby cierpiące na tę chorobę ukrywają się pod wielkimi czapkami chustami.
Ze względu na to, że jest to choroba długotrwała, to większość chorych po pewnym czasie popada w depresje. Łysienie plackowate powoduje, że chory przestaje akceptować swój wygląd. Na szczęście łysienie plackowate można efektywnie wyleczyć. Wystarczy udać się do dobrego gabinetu medycyny estetycznej.
Jak wyleczyć łysienie plackowate?
Łysienie plackowate to poważna choroba, której nie da się wyleczyć domowymi sposobami. Również preparaty na porost włosów, które są dostępne w większości aptek, w tym wypadku nie przyniosą oczekiwanego efektu. Jedynym skutecznym sposobem jest mezoterapia.
Łysienie plackowate leczenie kwasem hialuronowym
Mezoterapia polega na wstrzyknięciu odpowiedniego preparatu leczniczego w miejscu zmienionym chorobowo. Aby pozbyć się choroby raz na zawsze należy poddać się serii zabiegów. Ogólny czas leczenia będzie wynosił 5-6 miesięcy. Na początku leczenia mezoterapię wykonuje się raz na 1-2 tygodni, później raz w miesiącu.
W pierwszej fazie leczenia stosuje się mocno skoncentrowane preparaty o silnym działaniu, natomiast z czasem podaje się łagodniejsze substancje. Po 5-6 miesiącach leczenia należy podawać dawki przypominające (najczęściej raz na pół roku).
Czy mezoterapia jest zabiegiem bolesnym?
Mogłoby się wydawać, że mezoterapia jest zabiegiem bolesnym. Pomimo tego, że skóra głowy jest mocno ukrwiona, to obecna medycyna estetyczna znalazła sposób na możliwie największe złagodzenie odczuwanego bólu. W tym celu stosuje się specjalne preparaty znieczulające. Dzięki nim wykonanie zabiegu jest prawie bezbolesne.
Jak przygotować się do mezoterapii?
Przed poddaniu się zabiegowi należy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim trzeba zadbać o to, by skóra głowy nie była podrażniona. Należy używać łagodnych szamponów. Na dwa tygodnie przed zabiegiem nie można farbować włosów, a tym bardziej ich rozjaśniać. Również zabieg trwałej ondulacji nie jest wskazany.