Nici Aptos

nici AptosNici Aptos, nici liftingujące stają się coraz bardzie popularne w medycynie estetycznej. Nici Aptos nazywane są rewolucyjnym wynalazkiem, który mało inwazyjne zabiegi odmładzania czyni jeszcze bardziej skutecznymi i niemal bezbolesnymi. Zabieg z użyciem nici liftingujących Aptos traktuje się jako lifting bez skalpela.

Nici Aptos dają natychmiastowe efekty

U większości pacjentek osiągamy doskonałe rezultaty, podkreśla dr Włodzimierz Rosiński, lekarz medycyny estetycznej specjalizujący się w stosowaniu zaawansowanych technik odmładzania skóry.

Zastosowanie nici liftingujących zaleca się szczególnie osobom w wieku od 30 do 65 lat, pragnących odmłodzić swoją skórę, a zarazem uniknąć inwazyjnego zabiegu chirurgicznego.

Warto przy tym podkreślić, że jest to metoda służąca nie tylko do niwelowania oznak starzenia u osób w wieku średnim lub starszym, ale również u młodszych pacjentek, które chcą poprawić wygląd kości policzkowych lub zmienić kształt łuków brwiowych.

Lekarz dobiera zakres zabiegu do indywidualnych potrzeb pacjentki a także układ nici pod skórą, dzięki czemu można uzyskać optymalny kształt twarzy lub poprawić wygląd innych okolic ciała: wygładzić skórę szyi i dekoltu, poprawić jędrność piersi, zlikwidować zwiotczenia i rozstępy na pośladkach, brzuchu czy udach.

Na twarzy zabieg z użyciem nici liftingujących Aptos wykonuje się w okolicy brwi, policzków, żuchwy oraz szyi. Można w ten sposób uzyskać długotrwałe, utrzymujące się przez kilka lat efekty w postaci całościowego liftingu twarzy bądź liftingu wybranych okolic np. czoła (podnoszenie opadających brwi), policzków czy szyi.

Nici liftingujące rodzaje:

  1.  Aptos – z mikrowypustkami, spring, skutecznie liftingują bez użycia skalpela
  2. PDO: Barb 4D, COG 3 D – są to nici haczykowe wchłanialne

nici AptosNici Aptos

Któż z nas nie marzy o tym, by przez długie lata zachować młody, świeży wygląd. Oglądając na ekranie twarze gwiazd show-biznesu często zastanawiamy się jak to możliwe, żeby w wieku pięćdziesięciu lat wyglądać na trzydzieści. Jednakże czas płynie nieubłaganie i nie oszczędza nikogo. Starzenie się dotyka każdego człowieka.

Objawia się zmniejszeniem ilości obecnych w skórze substancji odpowiadających za jej młody wygląd, takich jak kwas hialuronowy, czy też włókna kolagenowe. Ponadto dochodzi do zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej. W efekcie powyższych przemian dochodzi do ścieńczenia skóry, obniżenia jej napięcia i jędrności, co z kolei skutkuje tworzeniem się różnego rodzaju zmarszczek, a także nawisów skórnych, charakterystycznych dla przebiegu starzenia się.

Współczesna medycyna estetyczna wychodzi na przeciw potrzebie zachowania młodego
i atrakcyjnego wyglądu. Jedną z nich jest zabieg wykorzystujący nici Aptos.

Czym są nici Aptos?

Zabieg z wykorzystaniem nici Aptos wpisuje się w grupę metod określanych jako lifting bez skalpela. Ta procedura nosi również inną nazwę – Excellence Light Lift. Jest to innowacyjna metoda bazująca na niciach caprolac wykonanych z włókien z kwasu polimlekowego i kaprolaktonu. Nici te są zintegrowane z igłą i wykorzystują technologię znaną już wcześniej (choćby z nici PDO czy innych rodzajów nici liftingujących). Istotną różnicą jest to, że technologia Aptos bazuje na materiałach rozpuszczalnych. Całkowita degradacja nici trwa około roku.

Dzięki zintegrowaniu nici z igłą możliwe jest precyzyjne umieszczenie ich w pożądanym miejscu, z niewielkim ryzykiem powikłań. Materiał, z którego wykonane są nici Aptos stymulują wytwarzanie endogennego kwasu hialuronowego, który wykazuje duże powinowactwo do wody. Powoduje to zwiększenie uwodnienia i nawilżenia skóry, dzięki czemu dochodzi do zwiększenia jej napięcia, poprawienia jędrności, a co za tym idzie odmłodzenie wyglądu.

Jak działają nici Aptos?

Nici Aptos powoduje inicjację wytwarzania kwasu hialuronowego. Jest to związek występujący praktycznie w całym organizmie, szczególnie w skórze, a zwłaszcza młodej. Z biegiem czasu jego ilość ulega znacznemu zmniejszeniu. Posiada on wysoką zdolność wiązania wody (jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać nawet do dwustu pięćdziesięciu molekuł wody). Dzięki zwiększaniu jego zawartości w skórze dochodzi do poprawienia jej nawilżenia. Efektem wyżej wymienionych procesów jest poprawa napięcia i jędrności skóry, co objawia się w postaci wyraźnego odmłodzenia.

Jak wygląda zabieg nićmi Aptos?

Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących Aptos jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i praktycznie bezbolesnym. Jedyne uczucie dyskomfortu, jakie może mu towarzyszyć jest niewielkie ukłucie podczas przebijania skóry igłą. Na samym początku zaznaczane są strategiczne miejsca, w które nici będą wprowadzane. Następnie dokonuje się miejscowego znieczulenia za pomocą kremu zawierającego środek anestetyczny (na przykład EMLA).

Kolejnym etapem zabiegu jest wprowadzenie nici w skórę właściwą dzięki specjalnym igłom, zintegrowanym z nicią. Czas trwania zabiegu jest zróżnicowany. Wszystko zależy od tego, która okolica ciała poddawana jest procedurze odmładzania tą metodą, a także od stanu wyjściowego oraz oczekiwanego efektu końcowego.

Pierwsze rezultaty zabiegu z wykorzystaniem nici liftingujących Aptos zauważalne są praktycznie natychmiast. Objawiają się one zdecydowanym zwiększeniem napięcia skóry. Na ostateczny efekt trzeba poczekać do sześciu tygodni.

Procedura ta charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem. Nie wymaga opieki anestezjologa ani hospitalizacji. Jednakże może wiązać się z niewielkiego stopnia niedogodnościami, pod postacią dyskomfortu mimicznego, niewielkich obrzęków i zasinień skóry, które ustępują samoistnie w ciągu dwóch tygodni po zabiegu.

Rekonwalscencja po niciach Aptos

Rekonwalescencja jako taka nie jest wymagana i praktycznie od razu po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności. Jednakże przez pierwszy tydzień należy dać skórze odetchnąć i ją oszczędzać. Zaleca się unikania nadmiernej mimiki, długich rozmów, a także masaży w obrębie twarzy.

Czynności te mogą bowiem spowodować przemieszczenie się nici przed ich ostatecznym ustabilizowaniem i brak optymalnego efektu leczenia. Ponadto nie zaleca się korzystania z peelingu, sauny i solarium.

Istnieje kilka wariantów wykonania zabiegu z wykorzystaniem nici Aptos. Wyróżnia się cztery podstawowe rodzaje:

  • Excellence Visage – nici z mikrowypustkami nowego typu, umieszczane naprzeciw siebie, tworzące spiralę, stosowane celem odmłodzenia twarzy

  • Excellence Elegance – nici z tradycyjnie ułożonymi mikrowypustkami, niechirurgiczne przeciwdziałanie efektom procesów starzenia się

  • Excellence Contour – bardzo cienkie nici z węzełkami zamiast mikrowypustek, stosowane do korekcji delikatnych i newralgicznych okolic ciała

  • Excellence Body – długie nici z wypustkami typu Visage, stosowane do korekcji wiotkiej skóry wykazującej tendencję do opadnięć.

Gama produktów Aptos i zastosowania

Szeroki wybór nici liftingujących Aptos składa się z nici wchłanialnych w kilku gatunkach oraz długościach, dostosowanych do zróżnicowanych potrzeb oraz cech anatomicznych twarzy. Nici wyposażone są w zróżnicowane mikrowypustki, w celu dobrego zakotwiczania się w tkankach miękkich oraz uzyskiwania mocnego mechanicznego liftingu tkanek.

  • Aptos Excellence – bardzo skuteczne nici, dające świetne efekty dużego liftingu twarzy, delikatne i minimalnie inwazyjne . Wyposażone w mocne mikrowypustki na planie spirali. Nici w cienkich kaniulach minimalnie naruszających tkankę. Długość 15 cm. W opakowaniu 10 sztuk.
  • Aptos Spring Soft – doskonałe nici z funkcjonalnością sprężyn, do liftingu dolnej części twarzy i okolicy kącików ust,
  • Aptos Thread 2G – nici z pętlą, szczególnie dobre do odtwarzania policzków. Nici posiadają mikrowypustki stabilizujące w tkance, obustronnie zakończone igłą. Mocny i trwały lifting. Zakładane z jednego wkłucia. W opakowaniu 2 nici.
  • Aptos Needle 2G – długa 50 cm nić, umożliwia wykonywanie pod skórą pętli, co daje szczególnie stabilne mocowanie. Nić łącząca się z dwoma igłami w ich środkowych punktach. Wprowadzane pod skórę jednocześnie, przez jeden punkt wkłucia. W opakowaniu 2 komplety nici, domyślnie po jednej na policzek lub żuchwę.
  • Aptos Elegance – podstawowe i skuteczne nici z mikrowypustkami, do liftingu twarzy, szyi, podbródka. Nici w kaniulach – prowadnicach. Opakowanie 2x 7 sztuk.
  • Aptos Nano Spring – niewielkie nici ułożone w sprężynkę, bardzo dobre do korekty opadających kącików ust oraz zmarszczek marionetek, nie ograniczając przy tym mimiki twarzy.
  • Aptos Nano Vitis – niewielkie nici do aplikacji w obszary skóry o dużej mimice, jak np. pod oczami oraz w kurze łapki.

Do kogo adresowany?

Zabieg z wykorzystaniem nici Aptos wykorzystywany jest do liftingu całego ciała. Wskazania obejmują objawy zwiotczenia i opadania skóry i tkanek miękkich, nawet w lepszym stopniu, a tym bardziej w zaawansowanym. Za przykład wskazań mogą służyć opadające brwi, likwidacja zmarszczek nosowo-wargowych, modelowanie owalu twarzy, zmiany zanikowe w obrębie tkanek twarzy i szyi.

U kogo przeciwwskazany?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, stosowanie nici Aptos jest przeciwwskazane w niektórych grupach pacjentów. Są to standardowe sytuacje,
w których generalnie nie powinno się wykonywać zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Należą do nich między innymi aktywne choroby nowotworowe, choroby autoimmunologiczne, przewlekłe poważne choroby układu sercowo-naczyniowego, zaburzenia krzepnięcia, a także aktywne stany infekcyjne w obrębie skóry.

Jak przebiega i jak długo trwa taki zabieg?

Czas trwania zabiegu zależy od rozległości leczonego obszaru. Najczęściej cała procedura trwa od 15 do 40 minut, maksymalnie do 60 minut. Nici wprowadzamy w tkankę podskórną z zastosowaniem znieczulenia miejscowego czyli w sposób prawie bezbolesny.

W nowoczesnych systemach stosowane są ultracienkie nici liftingujące, sterylne igły, w których osadzone są nici. Jedyne odczucia, to delikatne ukłucie – jest to moment przekłucia igłą skóry.

Ile czasu trzeba czekać na efekty zabiegu?

Pierwsze efekty w postaci napiętej i właściwie ułożonej skóry widać natychmiast po zabiegu. Najbardziej widoczne efekty zabiegu stają się widoczne po około 6 tygodniach – wtedy zachodzą się efekty stymulacji przebudowy tkanek zainicjowanej obecnością nici w tkankach.

Efekty te polegają na: neokolageneza, czyli produkcja nowego kolagenu w tkance łącznej – białka, którego wraz z wiekiem nam ubywa, a które tworzy elastyczne rusztowanie dla tkanek, zabezpiecza przed powstawaniem zmarszczek i gwarantuje właściwe napięcie skóry.

Nici stymulują także syntezę elastyny, dzięki której skóra staje się bardziej sprężysta i elastyczna.

Trzecim procesem, który zostaje zainicjowany przez nici Aptos – wykonane z polidioksanonu, jest wytwarzanie endogennego kwasu hialuronowego – wielocukru wiążącego wodę w skórze właściwej, co gwarantuje dobre nawilżenie tkanki.

Najpóźniej po 6 tygodniach skóra uzyskuje pożądany, docelowy stopień napięcia oraz odmłodzenia.

Po zabieg nie ma potrzeby szczególnej rekonwalescencji – już następnego dnia pacjentka może wrócić do swojej zwykłej aktywności. Jedyne co mogą odczuwać pacjentki to niewielki dyskomfort mimiczny utrzymujący się jeszcze przez dwa tygodnie po wprowadzeniu nici.

W tym okresie należy unikać intensywnych masaży twarzy, spania na boku oraz zbyt intensywnej mimiki. Mogłoby to spowodować przemieszczenie się nici. Choć po zabiegu możemy wrócić do codziennych obowiązków, to przez 5 do 7 dni należy dać skórze odpocząć.

Unikajmy w tym czasie długich rozmów, solarium, sauny i peelingów. W niektórych przypadkach po zabiegu mogą pojawiać się lekkie zaczerwienienia, opuchlizna czy zasinienie. Objawy te powinny jednak ustąpić w ciągu kilku dni.

Efekty zabiegu nićmi Aptos przed i po

nici Aptos

Wskazania do zastosowania nici liftingujących:

Twarz

  • poziome i pionowe zmarszczki czoła
  • lifting czoła
  • obniżone zewnętrzne krawędzie brwi
  • wiotka skóra, opadające brwi
  • dolna powieka – worki pod oczami
  • bruzda nosowo-wargowa
  • rowek policzkowo – jarzmowy (dolina łez)
  • fałd podbródkowy
  • fałd marionetkowy (linie marionetki)
  • V lifting
  • opadające policzki i obszar pod dolną szczęką
  • fałd skóry na policzku
  • pomarszczone policzki

Ciało

  • fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie
  • ujędrnianie i kształtowanie piersi
  • zwiotczałe tkanki i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach, nogach
  • niewrażliwa tkanka podskórna i skóra (po zabiegach liposukcji)
  • otyłość – ramiona, brzuch, żebra, uda, pośladki

PRZECIWWSKAZANIA:

  • ostre infekcje
  • zmiany nowotworowe
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • stany zapalne
  • ciąża

Nici liftingujące – ZALECENIA PO ZABIEGU

W ciągu 2-3 tygodni po zabiegu zaleca się pacjentowi powstrzymanie się od intensywnych skurczów mięśni mimicznych twarzy oraz masaży, nie korzystanie z klubów fitness i unikanie intensywnego rozgrzewania np. w saunie.

Niechirurgiczna korekcja odstających uszu – Nici Aptos

Zabieg z wykorzystaniem nici Aptos wpisuje się w grupę metod określanych jako lifting bez skalpela. Ta procedura nosi również inną nazwę – Excellence Light Lift. Jest to innowacyjna metoda bazująca na niciach caprolac wykonanych z włókien z kwasu polimlekowego i kaprolaktonu. Nici te są zintegrowane z igłą i wykorzystują technologię znaną już wcześniej (choćby z nici PDO czy innych rodzajów nici liftingujących). Istotną różnicą jest to, że technologia nici Aptos bazuje głównie na materiałach rozpuszczalnych, jednakże do przeprowadzania zabiegów korekcji odstających uszu wykorzystuje się nici nierozpuszczalne, dzięki czemu uzyskany rezultat jest trwały.

Dzięki zintegrowaniu nici z igłą możliwe jest precyzyjne umieszczenie ich w pożądanym miejscu, z niewielkim ryzykiem powikłań. Materiał, z którego wykonane są nici Aptos stymulują wytwarzanie endogennego kwasu hialuronowego, który wykazuje duże powinowactwo do wody. Powoduje to zwiększenie uwodnienia i nawilżenia skóry, dzięki czemu dochodzi do zwiększenia jej napięcia, poprawienia jędrności, a co za tym idzie odmłodzenie wyglądu.

Jak wygląda zabieg

Zabieg korekcji odstających uszu z wykorzystaniem nici liftingujących Aptos jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i praktycznie bezbolesnym. Jedyne uczucie dyskomfortu, jakie może mu towarzyszyć jest niewielkie ukłucie podczas przebijania skóry igłą. Jest ono porównywalne do uczucia przebicia ucha celem założenia kolczyka. Procedura przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym za pomocą kremu zawierającego środek anestetyczny. Kolejnym etapem zabiegu jest wprowadzenie nici w skórę właściwą dzięki specjalnym igłom, zintegrowanym z nicią. Czas trwania zabiegu wynosi około godziny.

Nici umieszczane są pod powierzchnią skóry i powodują zbliżenie się małżowin usznych do powierzchni głowy, dzięki czemu eliminowany jest problem odstających uszu. Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, stosowanie nici Aptos jest przeciwwskazane w niektórych grupach pacjentów. Są to standardowe sytuacje, w których generalnie nie powinno się wykonywać zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Należą do nich między innymi aktywne choroby nowotworowe, choroby autoimmunologiczne, przewlekłe poważne choroby układu sercowo-naczyniowego, zaburzenia krzepnięcia, a także aktywne stany infekcyjne w obrębie skóry.

Plastyka uszu bez skalpela dzięki niciom Aptos

Zalety zabiegu:

  • krótka rekonwalescencja
  • minimalnie inwazyjny – brak blizn
  • odczucia bólowe tylko podczas podawania znieczulenia miejscowego
  • wysoka skuteczność – dobry efekt estetyczny

Odstające uszy można skutecznie leczyć zabiegiem, który nie wymaga długich przerw w pracy. Po zabiegu konieczne jest noszenie opaski uciskowej przez 2 tygodnie przez 24 godziny i kolejne 4 tygodnie przez 12 godzin dziennie, można na noc.

Przez kilka dni może się utrzymywać obrzęk i siniaczki, które samoistnie ustępują.

Nici PDO

nici PDONici PDO to syntetyczne, silne włókna, które – wprowadzone pod skórę – wywołują efekt liftingu i wygładzenia skóry.

Nici PDO w ciągu kilku miesięcy stopniowo się rozpuszczają, jednocześnie stymulując syntezę nowego kolagenu oraz elastyny. Dzięki zastosowaniu nici PDO skóra staje się gładsza, bardziej promienna i odmłodzona.

Efekt utrzymuje się do roku.

Nici PDO umieszczone są na cienkiej, sterylnej igle, przy pomocy której wprowadzana jest pod powierzchnię skóry. Nici umieszczane są w obrębie skóry właściwej, w ściśle określonych miejscach, gdzie stanowią swego rodzaju rusztowanie, na którym luźna, wisząca skóra zostaje naciągnięta i wygładzona.

Materiał z którego wykonane są nici, polidioksanon, jest bezpieczną substancją, która stymulując syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, utrzymuje skórę napiętą oraz nadaje jej świeży, wypoczęty i zdrowy wygląd.

Bardzo skuteczne są nici posiadające haczyki z 4 stron, stąd ich nazwa 4 D Barb – znacznie lepiej utrzymują się w tkankach, przez co dają lepszy efekt

Nici umieszczane są na granicy skóry i mięśni, dzięki czemu oddziałują zarówno na skórę, jak i mięśnie. Precyzyjna implantacja nici na odpowiedniej głębokości, w dokładnie określonych punktach, wywołuje natychmiastowy efekt liftingu w obrębie szyi i dolnej części twarzy. Nici umieszczane są wzdłuż naturalnych linii napięcia skóry, przez co wywołują efekt podobny do liftingu chirurgicznego.

Nici PDO założone w okolicy czoła powodują rozluźnienie mięśni i wygładzenie zmarszczek mimicznych. Pozwala to osiągnąć efekt podobny do tego, uzyskanego przy użyciu toksyny botulinowej. Przy czym, w porównaniu do toksyny botulinowej, efekt jest dyskretniejszy i bardziej naturalny.

Nici PDO pobudzają także krążenie krwi, co dodatkowo sprzyja syntezie kolagenu i elastyny. Już po kilku dniach od założenia nici widoczny jest efekt zdrowszej, bardziej promiennej skóry.

Jak wygląda zabieg z użyciem nici PDO?

Procedura założenia nici PDO jest prosta i szybka. Przed zabiegiem na skórę zostaje nałożony krem znieczulający. Dzięki temu zabieg jest zupełnie bezbolesny. Następnie lekarz zaznacza na skórze miejsca, w których umieszczone będą nici. W kolejnym etapie, za pomocą bardzo cienkiej igły (podobnej do tych stosowanych podczas akupunktury) umieszcza nici liftingujące we właściwych, wcześniej określonych miejscach. Cały zabieg trwa od 15 do 45 min, zależnie od obszaru poddawanego leczeniu.

Kiedy widoczne będą pierwsze efekty?

Pierwsze efekty widoczne są już bezpośrednio po zabiegu, jednak na pełen rezultat należy poczekać ok. 3 miesiące. Tyle czasu zajmuje wytworzenie nowego kolagenu i elastyny.

Po zabiegu

Zabieg nie wymaga hospitalizacji. Po zabiegu na skórze może pojawić się lekki obrzęk i zasinienia, które przemijają w ciągu kilku dni. Zabieg nie pozostawia po sobie blizn. Nici ulegają rozpuszczeniu w ciągu kilku-kilkunastu miesięcy. Efekt końcowy jest bardzo naturalny.

W jakich częściach ciała można stosować nici PDO?

Nici stosowane są do liftingu i ujędrniania twarzy, szyi, dekoltu, piersi, ramion, brzucha i nóg.

Nici liftingujące PDO

Chyba każdy z nas zastanawia się czasem, jaki jest sekret długiej młodości. Istnieje wiele mitów na ten temat – kamień filozoficzny, dolina Shangri La, czy Fontanna Młodości znana chociażby z ostatniej części „Piratów z Karaibów”. Rzeczywistość jest jednak taka, że procesy starzenia się skóry prędzej czy później dotykają każdego.

Zmniejszenie ilości włókien kolagenowych, elastynowych, a także kwasu hialuronowego w skórze prowadzi do obniżenia jej napięcia i jędrności. Zanik tłuszczowej tkanki podskórnej powoduje ścieńczenie skóry. Powyższe procesy predysponują do powstawania zmarszczek, rozstępów, przebarwień, a także nawisów skórnych. Czy w związku z powyższym istnieje jakaś możliwość przynajmniej opóźnienia tych procesów?

Czym są nici liftingujące PDO?

Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących PDO wpisuje się w grupę metod określanych jako lifting bez skalpela. Są to bardzo silne włókna wykonane z syntetycznego materiału, do których przymocowana jest sterylna igła. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne umieszczenie ich w pożądanym miejscu, z niewielkim ryzykiem powikłań. Dzięki ich oddziaływaniu na drodze różnych mechanizmów dochodzi do zwiększenia napięcia skóry, poprawienia jej jędrności, a co za tym idzie odmłodzenie wyglądu.

Jak one działają?

Mechanizm działania nici liftingujących PDO jest wielopłaszczyznowy i opiera się na przeciwdziałaniu procesom starzenia się skóry. Umieszczone precyzyjnie w skórze właściwej tworzą swoiste rusztowanie dla tkanek. Ponadto drażniąc miejscowo, stanowią bodziec stymulujący zachodzenie procesów regeneracyjnych skóry.

Pierwszym mechanizmem, na którym opiera się działanie nici liftingujących jest pobudzanie procesów kolagenogenezy, czyli powstawanie kolagenu. Jest to białko tworzące włókna będące rusztowaniem skóry. Dzięki temu zapewnia prawidłowe napięcie skóry.

Drugim aspektem oddziaływania nici liftingujacych, którego efektem jest odmłodzenie wyglądu skóry jest stymulacja elastynogenezy, to znaczy syntezy elastyny. Elastyna jest białkiem występującym w skórze, której zadaniem jest zapewnienie jej odpowiedniej elastyczności i jędrności.

Ponadto niektóre rodzaje nici na przykład typ Aptos powoduje inicjację wytwarzania kwasu hialuronowego. Jest to związek występujący praktycznie w całym organizmie, szczególnie w skórze,  a zwłaszcza młodej. Z biegiem czasu jego ilość ulega znacznemu zmniejszeniu.

Posiada on wysoką zdolność wiązania wody (jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać nawet do dwustu pięćdziesięciu molekuł wody). Dzięki zwiększaniu jego zawartości w skórze dochodzi do poprawienia jej nawilżenia. Efektem wyżej wymienionych procesów jest poprawa napięcia i jędrności skóry, a co za tym idzie odmłodzenie jej wyglądu.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących PDO jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i praktycznie bezbolesnym. Jedyne uczucie dyskomfortu, jakie może mu towarzyszyć jest niewielkie ukłucie podczas przebijania skóry igłą. Na samym początku zaznaczane są strategiczne miejsca, w które nici będą wprowadzane. Następnie dokonuje się miejscowego znieczulenia za pomocą kremu zawierającego środek anestetyczny (na przykład EMLA).

Kolejnym etapem zabiegu jest wprowadzenie nici w skórę właściwą dzięki specjalnym igłom, przypominającym trochę te wykorzystywane do akupunktury. Czas trwania zabiegu jest zróżnicowany i zazwyczaj mieści się w przedziale od 15 do 45 minut, zdarza się jednak, że przeciąga się nawet do godziny. Wszystko zależy od tego, która okolica ciała poddawana jest procedurze odmładzania tą metodą, a także od stanu wyjściowego oraz oczekiwanego efektu końcowego.

Pierwsze rezultaty zabiegu z wykorzystaniem nici liftingujących PDO zauważalne są praktycznie natychmiast. Objawiają się one zdecydowanym zwiększeniem napięcia skóry. Na ostateczny efekt trzeba poczekać do sześciu tygodni.

Procedura ta charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem. Nie wymaga opieki anestezjologa ani hospitalizacji. Jednakże może wiązać się z niewielkiego stopnia niedogodnościami, pod postacią dyskomfortu mimicznego, niewielkich obrzęków i zasinień skóry, które ustępują samoistnie w ciągu dwóch tygodni po zabiegu.

Rekonwalescencja jako taka nie jest wymagana i praktycznie od razu po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności. Jednakże przez pierwszy tydzień należy dać skórze odetchnąć i ją oszczędzać. Zaleca sie unikania nadmiernej mimiki, długich rozmów, a także masaży w obrębie twarzy. Czynności te mogą bowiem spowodować przemieszczenie się nici przed ich ostatecznym ustabilizowaniem i brak optymalnego efektu leczenia. Ponadto nie zaleca się korzystania z peelingu, sauny i solarium.

Do kogo adresowany?

Wskazania do stosowania nici liftingujących PDO zawierają się w kilku grupach. Pierwszą z nich stanowią wskazania związane z przeciwdziałaniem efektów starzenia się skóry. Mogą być więc wykorzystywane do usuwania zmarszczek, nawisów skórnych, bruzd nosowo-wargowych, opadających policzków i generalnie ujędrniania wiotkiej skóry. Ponadto mogą być one stosowane w obrębie ciała na przykład w celu modelowania piersi czy przywracania struktury i wrażliwości skóry po zabiegach liposukcji.

Nici liftingujące PDO są również używane w zmniejszaniu skutków otyłości takich jak na przykład rozstępy (praktycznie w obrębie całego ciała).

U kogo przeciwwskazany?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, stosowanie nici liftingujących PDO jest przeciwwskazane w niektórych grupach pacjentów. Są to standardowe sytuacje,  w których generalnie nie powinno się wykonywać zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Należą do nich między innymi aktywne choroby nowotworowe, choroby autoimmunologiczne, przewlekłe poważne choroby układu sercowo-naczyniowego, zaburzenia krzepnięcia, a także aktywne stany infekcyjne w obrębie skóry.

Spring Thread – Nici do trwałego liftingu twarzy

Czym są nici liftingujące Spring Thread?

Nici Spring Thread to innowacyjna metoda odmładzania twarzy oraz ciała, która zdobyła swoja ogromną popularność najpierw we Francji oraz innych krajach Europy, a dzisiaj dostępna jest również w renomowanych Klinikach Medycyny Estetycznej w Polsce. Nici Spring Thread to nic innego jak cienka nić liftingująca, która pozwala wykonać bezinwazyjny i trwały lifting twarzy i ciała.

Powierzchnia nici Spring Thread pokryta jest silikonem, jej rdzeń stanowi zaś elastyczny, poliestrowy materiał, który umożliwia skuteczne, a zarazem naturalne podtrzymywanie opadającej skóry nie tylko twarzy i szyi, ale nawet dekoltu, pośladków, biustu, ramion czy ud.

Jakie efekty przynosi zabieg Spring Thread?

Nici Spring Thread to nie tylko bardzo skuteczny sposób na odmłodzenie twarzy i ciała, ale ogólną poprawę kondycji skóry. Przy pomocy nici liftingujących możliwe jest przeprowadzenie nieinwazyjnego liftingu twarzy – bez konieczności nacięć skóry czy przechodzenia długiego okresu rekonwalescencji.

Zabieg z użyciem Nici Spring Thread pobudza produkcję kolagenu i fibroblastów, dzięki czemu skóra jest pozbawiona zmarszczek, ale też gładsza i bardziej świetlista.

Dzięki temu zabiegowi możliwe jest podniesienie owalu twarzy, a także wzmocnienie obwisłych tkanek w wyniku procesu starzenia się skóry.

Spring Thread – dla kogo?

Nici liftingujące Spring Thread to metoda odmładzania, która najlepiej sprawdza się u osób, które mają do czynienia z pierwszymi oznakami starzenia się skóry – w takim przypadku zabieg przyniesie najlepsze efekty. Oczywiście, zabiegowi mogą poddać się również osoby, u których utrata jędrności i osłabienie struktury skóry jest na bardziej zaawansowanym poziomie, jednak w tym przypadku, dla osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów, zabieg nićmi Spring Thread warto połączyć z innymi metodami odmładzania twarzy z zakresu medycyny estetycznej jak laser frakcyjny, radiofrekwencja mikroigłowa, lipofilling czy osocze bogatopłytkowe.

Jak przebiega zabieg Spring Thread?

Zakładanie nici liftingujących Spring Thread nie jest bardzo skomplikowanym zabiegiem, jednak wymaga od osoby wykonującej zabieg znajomości zasad prowadzenia zabiegów w warunkach sterylnych – przydaje się doświadczenie na bloku operacyjnym. Chirurdzy mają ułatwione zadanie poprzez wyrobione nawyki pracy w warunkach sterylnych.

Cały zabieg trwa kilkanaście minut, a dzięki znieczuleniu miejscowemu, zabieg jest dla pacjenta praktycznie bezbolesny.

Dodatkową zaletą zabiegu jest to, że nie wymaga on hospitalizacji ani długiego okresu rekonwalescencji – po jego wykonaniu pacjent może w bardzo krótkim czasie powrócić do swoich normalnych zajęć.

Nici Spring Thread wprowadza się pod skórę przy pomocy specjalnie wyprofilowanych igieł – kaniul. Oczywiście, wykonaniu zabiegu mogą towarzyszyć pewne efekty uboczne w postaci zaczerwienienia, lekkiego bólu, obrzęku czy migreny, jednak powinny one ustąpić po upływie kilkunastu lub kilkudziesięciu godzin.

Nie musimy też martwić się o to, że nici będą w jakiś sposób widoczne lub wyczuwalne pod skórą – są nie tylko bezbarwne, ale też bardzo elastyczne, dzięki czemu będą idealnie dostosowywać się do ruchów mięśni naszej twarzy.

Do czego stosuje się nici Spring Thread?

Trwałość nici Spring Thread, ich kształt, a także wyjątkowa sprężystość (ok. 20%) decydują o tym, że są one stosowane przede wszystkim do zabiegów przeprowadzanych na najbardziej delikatnych partiach ciała.

Najlepsze efekty otrzymuje się przy odmładzaniu twarzy i szyi, podbródka, a także do liftingu skóry pleców, ramion oraz tzw. „pelikanów” czyli tych partii ciała, które do chwili obecnej nie poddawały się zabiegom liftingującym.

Nić Spring Thread to szczególne osiągnięcie francuskich laboratoriów – dzięki nim odmładzanie twarzy i ciała jest bezpieczniejsze i skuteczniejsze niż kiedykolwiek wcześniej!

nici spring thread

 

 

 

 

 

 

odstające uszyOdstające uszy to problem, którego możemy się szybko i skutecznie pozbyć!

Tak zwane odstające uszy to deformacja okolicy małżowin usznych o charakterze wrodzonym. Nie wynika jednak z współistnienia innych wad czy zespołów genetycznych. Jest uznawana za defekt kosmetyczny. Dotyczy około 5% populacji i występuje zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. W zdecydowanej większości przypadków jest sporadyczna, aczkolwiek czasem może występować dziedzicznie.

Odstawanie uszu może powstawać wskutek zadziałania różnych mechanizmów. Najczęstszą przyczyną tego defektu jest brak wykształconego fałdu grobelkowego, lub zbyt płaski fałd grobelkowy, czego rezultatem jest zawijanie się ucha do przodu. Również obecność zbyt dużej i głębokiej muszli małżowinowej może być przyczyną mechanicznego oddalania się ucha od czaszki.

Innymi przyczynami, w rezultacie których dochodzi do powstania odstających uszu to niedostatecznie wykształcony obrąbek ucha, a także inne nieprawidłowości w rozwoju małżowiny ustnej. Ponadto, odstające uszy współistnieją z takimi wadami rozwojowymi uszu jak ucho filiżankowe (czyli zwinięte), ucho zwisające, ucho Macchiavellego i ucho satyra.

Odstające uszy to nie tylko defekt estetyczny. Stanowią również bardzo głęboki problem psychologiczny. Bardzo często są źródłem kompleksów i znacznego obniżenia samooceny, co niejednokrotnie przekłada się negatywnie na poczucie pewności siebie, czego implikacje w codziennym życiu są nietrudne do przewidzenia. Na szczęście współczesna chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna mają do zaoferowania rozwiązania pozwalające uporać się z tym problemem.

Odstające uszy – Otoplastyka chirurgiczna

Najbardziej klasyczną metodą eliminowania problemu odstających uszu jest standardowy zabieg chirurgiczny zwany otoplastyką. Jest to procedura zapewniająca trwały efekt. Charakteryzuje ją wysokie bezpieczeństwo, o czym świadczy fakt, że może być wykonywana u dzieci już od 6 roku życia, od 10 roku życia przeprowadza się ją w znieczuleniu miejscowym. Na uwagę zasługuje fakt, iż do 14 roku życia jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Do zabiegu wymagane jest odpowiednie przygotowanie. Bardzo ważny jest dokładny wywiad i konsultacja lekarska, celem ustalenia ewentualnych przeciwwskazań do przeprowadzenia operacji. Należy również wykonać podstawowe badania laboratoryjne, uwzględniające oznaczenie morfologii krwi i parametrów układu krzepnięcia. Jest to niezbędne aby maksymalnie zmniejszyć ryzyko krwawienia po zabiegu.

Z tego względu na tydzień przed zabiegiem należy odstawić wszelkie leki mogące wpływać na krzepliwość krwi. Przed operacją należy być na czczo. Samą procedurę rozpoczyna się od oznaczenia na skórze linii cięcia w zależności od oczekiwanego efektu. Następnie aplikowane jest znieczulenie miejscowe.

Chirurg wykonuje cięcia w tylnej części małżowiny usznej i usuwa nadmiar skóry. W następnej kolejności modyfikuje się kształt ucha przez regulację chrząstki. Niekiedy, jeśli jest ona za duża, fragment jest usuwany. Po uzyskaniu pożądanego efektu dokonuje się zszycia ran operacyjnych i założenie opatrunku.

Z uwagi na lokalizację cięć, blizny są praktycznie niewidoczne. Pacjent po zakończeniu zabiegu wychodzi do domu. Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja operowanej okolicy – zmiana opatrunku zgodnie z zaleceniami, unikanie ekspozycji na słońce itp.

Jak każdy zabieg operacyjny, chirurgiczna korekcja odstających uszu obarczona jest ryzykiem powikłań, którego nie da się całkowicie wyeliminować mimo prawidłowego przebiegu zabiegu oraz okresu pooperacyjnego. Do najczęstszych należą krwawienia, obrzęki, krwiaki oraz zakażenia rany. Niekiedy może również dojść do powrotu małżowiny usznej do pierwotnego kształtu, co wymaga powtórzenia zabiegu.

Top