Peeling węglowy

peeling węglowyPeeling węglowy stosowany na skórze twarzy, szyi i dekoltu to bardzo skuteczna metoda dająca efekt odświeżenia, regeneracji, poprawy kolorytu, spłycenia zmarszczek oraz rozjaśnienia zmian pigmentacyjnych.

Peeling węglowy jest jedną z bardziej skutecznych i jednocześnie bezpiecznych metod odmładzania i odświeżania skóry.

Zabieg polega na naświetlaniu promieniem laserowym o dużej mocy ale bardzo krótkim czasie impulsu skóry twarzy i dekoltu pokrytej wcześniej specjalną koloidalną zawiesiną węgla aktywnego.

Carbon peel – Laserowy peeling węglowy zwany też Black Doll to zabieg z użyciem maski węglowej i lasera Q-switch Nd:YAG.

W trakcie zabiegu drobinki węgla wnikają w najdrobniejsze nierówności powierzchni skóry i pochłaniają energię światła laserowego.

Peeling węglowy daje następujące efekty:

  • zwężenie rozszerzonych porów,
  • usuwanie zaskórników,
  • wyraźną poprawę elastyczności skóry,
  • ujednolicenie i rozjaśnienie kolorytu skóry,
  • odświeżenie oraz regenerację skóry,
  • usunięcie / redukcję przebarwień,
  • oczyszczenie powierzchni skóry i zatkanych porów,
  • wygładzenie drobnych zmarszczek,
  • redukcję zaczerwienienia przy stanie zapalnym np. trądziku,
  • zmniejszenie łojotoku,
  • usunięcie pryszczy, krostek, grudek oraz zaskórników otwartych i zamkniętych,
  • stymulację regeneracji i odnowy skóry,
  • przyspiesza gojenie trądziku młodzieńczego.

Wskazania do zabiegu peelingu węglowego:

  • rozszerzone pory
  • ziemista lub szorstka cera
  • skóra z oznakami starzenia
  • przebarwienia skóry
  • skóra pozbawiona elastyczności w wyniku foto – starzenia
  • drobne zmarszczki
  • trądzik
  • wągry, pryszcze, krostki i grudki

Przeciwwskazania:

  • ciąża i laktacja
  • aktywne choroby skóry w miejscu poddawanym zabiegowi
  • przerwanie ciągłości skóry
  • zażywanie leków fotouczulających ( niektóre antybiotyki, leki przeciw depresyjne, retinoidy)
  • zażywanie ziół fotouczulających ( dziurawiec, nagietek, herbatki wyszczuplające)
  • aktywny trądzik

Zalecenia dla pacjenta przed zabiegiem:

  • Nie należy opalać się (słońce, solarium) przez 4 tygodnie przed zabiegiem i po zabiegu
  • Nie należy stosować zabiegów złuszczających skórę (peeling) przez tydzień przed zabiegiem
  • W przypadku stosowania leków: antykoagulantów, sterydów, fotouczulających, należy je odstawić po zabiegu
  • Nie pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu

Do osiągnięcia optymalnych efektów zaleca się wykonanie serii zabiegów. Peeling węglowy powinno się przeprowadzać w serii kilku zabiegów w zależności od wskazań i osiąganych efektów, zachowując 1 lub 2 tygodniowe odstępy pomiędzy zabiegami.

Podczas pierwszego zabiegu ustalane są parametry działania lasera Q-switch w celu uzyskania najlepszych efektów.

Odczucia podczas zabiegu są uzależnione od indywidualnego progu bólowego oraz wrażliwości skóry pacjenta.

Laser stosowany w naszym gabinecie posiada specjalne końcówki chłodzące. Zapewniają one kojące chłodzenie co znacznie zmniejsza nieprzyjemne odczucia podczas zabiegu.

Laserowy peeling węglowy jest wykonywany za pomocą lasera Nd:Yag Q – Switch. Skóra zostaje pokryta emulsją węglową a następnie naświetlona promieniem laserowym, co wywołuje „mikroeksplozje”, dzięki którym skóra zostaje oczyszczona oraz pobudzona do produkcji kolagenu.

Jest to metoda bardzo bezpieczna i bezbolesna, przynosząca natychmiastowy efekt , który jest zależny od stanu skóry i problemu.

Poprawa często jest widoczna  już po pierwszym zabiegu.

Trądzik, rozszerzone pory, przebarwienia zostają zredukowane, wyraźnie poprawia się koloryt i tekstura skóry.

Z każdym kolejnym zabiegiem efekty stają się coraz bardziej widoczne.

Zabieg trwa około 30 – 40 minut.

Peeling węglowy

Czym jest laser i skąd się bierze promieniowanie laserowe?

Laser jest to wysoce specjalistyczne urządzenie emitujące promieniowanie laserowe. Jest to fala elektromagnetyczna powstała dzięki zaistnieniu tak zwanego zjawiska emisji wymuszonej. Zjawisko to polega na emisji cząstek elementarnych świetlnych, tak zwanych fotonów pod wpływem zadziałania fotonu inicjującego, który musi posiadać odpowiedni poziom energetyczny.

Długość fali elektromagnetycznej lasera może być różna i mieścić się zarówno w spektrum podczerwieni, jak i ultrafioletu czy światła widzialnego. Wykazuje dużą moc promieniowania oraz gęstość energii. Ponadto wykazuje silne skupienie i spójność wiązki, a także niewielkie jej odchylenie od równoległości. Istnieją różne rodzaje laserów, a także różnorodne ich klasyfikacje.

Dzieli się je więc ze względu na emitowaną długość fali (a co za tym idzie zakres emitowanego światła), moc, czy też środka czynnego. Lasery mają bardzo szerokie zastosowanie w dzisiejszym świecie w wielu dziedzinach, między innymi w elektronice, technologii wojskowej, czy też medycynie.

Na czym polega fenomen lasera Q-switched?

Szczególnie skutecznym ich rodzajem do uzyskania oczekiwanego efektu są tak zwane lasery nanosekundowe, posiadające tak zwaną funkcję Q-Switched. Dzięki tej technologii możliwe jest generowanie z bardzo wysoką częstotliwością impulsów o bardzo wysokiej energii. Fale dźwiękowe powodują tak zwane fotoakustyczne rozbicie barwnika. Następnie powstałe w ten sposób cząsteczki są na drodze fizjologicznych procesów są eliminowane z organizmu.

Duża częstotliwość fali prowadzi do znacznego zwiększenia bezpieczeństwa zabiegu i zmniejszenia nasilenia działań niepożądanych. Dla porównania, wcześniej stosowane lasery milisekundowe, charakteryzujące się dużo mniejszą częstotliwością fali (dla porównania jedna milisekunda to 0,001 sekundy, a jedna nanosekunda to 0,000000001 sekundy), powodowały uszkodzenia termiczne skóry, a w rezultacie powstawanie oszpecających blizn. Wykorzystanie laseru nanosekundowego eliminuje ryzyko tego typu powikłań.

Czym jest i na czym polega peeling węglowy?

Peeling węglowy, zwany inaczej zabiegiem „Black Doll” jest procedurą, której mechanizm działania opiera się na wykorzystaniu połączenia oddziaływania promieniowania laserowego na tkanki z oddziaływaniem cząsteczek węgla. Swoją skuteczność zabieg ten zawdzięcza dwóm zjawiskom fizykobiologicznym.

Pierwszym z nich jest tak zwana fotoablacja. Zjawisko to polega na zdolności bodźca cieplnego do odparowywania fragmentów tkanek oraz pigmentów. Dzięki temu możliwe jest jego wykorzystanie na przykład do usuwana tatuażu, makijażu permanentnego, a nawet niewielkich znamion. W przypadku peelingu węglowego, dzięki zjawisku fotoablacji dochodzi do złuszczenia się i eliminacji zewnętrznych warstw martwego naskórka.

Drugim zjawiskiem, dzięki któremu peeling węglowy wykazuje swoją skuteczność jest fototermoliza. Polega ona na wybiórczym niszczeniu danych struktur na skutek działania ciepła powstałego poprzez pochłanianie przez tkanki energii świetlnej. Strukturę, która ma ulec zniszczeniu określa się przez dobór odpowiedniej długości fali promieniowania laserowego.

Komórki organizmu zawierają tak zwane chromofory, czyli białka odpowiadające za pochłanianie fali o określonej długości. Absorbują one energię świetlną przekazywaną w sposób pulsacyjny przekształcając ją w energię termiczną. Rezultat tego oddziaływania na tkanki jest wielopłaszczyznowy.

Jaki jest efekt lasera

Podstawowym działaniem jest wywołanie reakcji tkanki na bodziec uszkadzający, polegającej na stymulacji procesów regeneracyjnych skóry wyrażających się zwiększoną produkcją włókien kolagenowych i elastynowych, zmniejszenie się miejscowego stanu zapalnego, a także ustabilizowanie działania sebum. Ponadto powoduje ujednolicenie kolorytu skóry. Oprócz tego, co w zasadzie jest najważniejsze w peelingu węglowym, powoduje oczyszczenie porów skóry, ułatwiając wnikanie cząsteczek węgla na pożądaną głębokość.

Bardzo ważne jest, aby przed planowanym zabiegiem odstawić wszystkie preparaty mające potencjalne działanie światłouczulające. Następnie dokonuje się dokładnego demakijażu i oczyszczenia skóry okolicy poddawanej zabiegowi. Na przygotowaną w ten sposób skórę nakłada się specjalną emulsję węglową dokładnie ją wcierając w skórę i zostawia ją na około 10 do 15 minut, umożliwiając wstępne wniknięcie drobinek węgla w skórę.

Kolejnym etapem jest przeprowadzanie pierwszego naświetlania, które polega na jednym przejściu lasera w fazie termicznej. Powoduje to wnikanie cząstek węgla na większą, docelową głębokość.

Następnie dokonuje się naświetlenia poddawanej zabiegu okolicy promieniowaniem laserowym o długości fali 1064nm i dużej energii. Molekuły węgla odgrywają tutaj rolę fotoabsorpcyjną, czyli pochłaniają promienie lasera. Efektem tego jest seria mikroeksplozji drobinek węgla w emulsji, przez co dochodzi do mechanicznego peelingu i usunięcia złuszczonych fragmentów martwego naskórka. W końcowym etapie dokonuje się schłodzenia skóry z zastosowaniem lodu albo specjalną maską kojąco-ochładzającą.

Aby zagwarantować sobie pełny rezultat zabiegu, należy wykonać jego 3 do 5 powtórzeń. Optymalne odstępy pomiędzy poszczególnymi zabiegami powinny wynosić od 2 do 3 tygodni.

Do kogo zabieg jest adresowany?

Zastosowanie peelingu węglowego jest dość szerokie. Obejmuje przede wszystkim zwalczanie objawów starzenia się skóry, takie jak usuwanie drobnych zmarszczek czy przebarwień. Jest świetnym rozwiązaniem, dzięki któremu można zwęzić nadmiernie rozszerzone pory skóry. Ponadto wykazuje dużą skuteczność w usuwaniu trądziku, krost czy też wągrów.

U kogo przeciwwskazany?

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu z wykorzystaniem lasera Q-switch są bardzo wąskie i obejmują przede wszystkim osoby o ciemnej karnacji, a także czarnoskóre. Występuje bowiem u nich zdecydowanie większe ryzyko wystąpienia reakcji nadwrażliwości na laser. Nie zaleca się go również w przypadku tatuaży o dużej powierzchni. Nie powinno się go także wykonywać w trakcie antybiotykoterapii.

Wykonujemy także zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej:

  • plastyka powiek,
  • powiększanie piersi (własnym tłuszczem, implanty okrągłe, implanty anatomiczne),
  • liposukcja,
  • przeszczep tłuszczu.

Peeling węglowy cena: 300zł

Top