Silhouette soft

Silhouette SoftNici Silhouette soft pozwalają na nieinwazyjny lifting twarzy i szyi, który  polega na niechirurgicznym podniesieniu ku górze skóry i tkanki podskórnej twarzy i szyi przy pomocy wchłanialnej nici Silhouette Soft bez wycinania nadmiaru skóry.

Zabieg jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym. Efekt jest widoczny zaraz po zabiegu. W ciągu kolejnych 2 tygodni następuje dalsza poprawa wyglądu i odmłodzenie i regenerację skóry.

Efekty utrzymują się do 2 -3 lat

Bardzo krótka rekonwalescencja.

Czym się wyróżniają

Nici Silhouette Lift posiadają szereg wchłanianych stożków, które znacznie poprawiają skuteczność podciągania tkanek.

Rozmieszczenie stożków na całej długości nici pozwala na równomierne rozłożenie punktów zaczepienia nici w tkankach.

Silhouette soft

Nici te są wykonane z czystego kwasu polimlekowego i ulegają całkowitemu rozpuszczeniu.

Stożki natomiast są skomponowane w 82% z kwasu polimlekowego i w 18% z glikolu, które to składniki są wchłaniane w organizmie pod wpływem ciepła i procesu hydrolizy. Stożki rozpuszczają się w ciągu 8-12 miesięcy, a nici 18-24 dając efekt na 2-3 lata.

Nici posiadają dwie serie stożków skierowanych w przeciwnych kierunkach, przedzielonych środkowym odcinkiem nici o długości 1,5 cm i zakończone są na obu końcach cienkimi, długimi igłami.

Silhouette soft – wskazania

Poprawa elastyczności skóry i poprawa rysów twarzy.

Nici liftingujące Silhouette Soft

Na czym polega działanie nici liftingujących?

Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących jest jedną z metod określanych zbiorczo jako tak zwany lifting bez skalpela. Nici są to bardzo silne włókna wykonane z określonego materiału, do których przymocowana jest sterylna igła. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne umieszczenie ich w pożądanym miejscu, z niewielkim ryzykiem powikłań.

Mechanizm działania nici liftingujących jest wielopłaszczyznowy i opiera się na przeciwdziałaniu procesom starzenia się skóry. Umieszczone precyzyjnie w skórze właściwej tworzą swoiste rusztowanie dla tkanek. Ponadto drażniąc miejscowo, stanowią bodziec stymulujący zachodzenie procesów regeneracyjnych skóry.

Pierwszym mechanizmem, na którym opiera się działanie nici liftingujących jest pobudzanie procesów kolagenogenezy, czyli powstawanie kolagenu. Jest to białko tworzące włókna będące rusztowaniem skóry. Dzięki temu zapewnia prawidłowe napięcie skóry. Drugim mechanizmem ich działania jest stymulacja elastynogenezy, to znaczy syntezy elastyny.

Elastyna jest białkiem występującym w skórze, której zadaniem jest zapewnienie jej odpowiedniej elastyczności i jędrności. Ponadto niektóre rodzaje nici na przykład typ Aptos powoduje inicjację wytwarzania kwasu hialuronowego. Jest to związek występujący praktycznie w całym organizmie, szczególnie w skórze, a zwłaszcza młodej. Z biegiem czasu jego ilość ulega znacznemu zmniejszeniu.

Posiada on wysoką zdolność wiązania wody (jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać nawet do dwustu pięćdziesięciu molekuł wody). Dzięki zwiększaniu jego zawartości w skórze dochodzi do poprawienia jej nawilżenia. Efektem wyżej wymienionych procesów jest poprawa napięcia i jędrności skóry, a co za tym idzie odmłodzenie jej wyglądu.

Specyfika nici Silhouette Soft

Nici Silhouette Soft są nićmi całkowicie wchłanialnymi, produkowanymi w Michigan. Składają się one z czystego kwasu polimlekowego, dzięki czemu ulegają całkowitej absorpcji, co prowadzi do minimalizacji ryzyka powikłań związanych z obecnością ciała obcego w skórze.

Ponadto wyposażone są one w dwie serie stożków przedzielonych nicią w części środkowej, na długości około 1,5cm. Zwrócone są w przeciwne strony, a oba ich końce uzbrojone są w długie, cienkie igły. Stożki zbudowane są kwasu polimlekowego jedynie w ponad 80%. Pozostałą część stanowi glikol. Dzięki różnicom w budowie nici i stożków, różny jest czas ich rozpuszczania. W rezultacie pozwala to na dodatkowe wydłużenie czasu trwania efektu zabiegu.

Związki stanowiące budulec nici liftigujących Silhouette Soft są to substancje dobrze tolerowane przez organizm, dzięki czemu minimalizowane jest ryzyko odczynów immunologicznych i zapalnych z obecnością ciała obcego. Ponadto umożliwia to ich łatwą biodegradację.

Istnieją 3 rodzaje nici liftingujących Silhouette Soft, które różnią się od siebie długością, co jest uwarunkowane różnicą w ilości stożków. Wynosi ona odpowiednio 8, 12 i 16. Dzięki tej różnorodności możliwy jest ich indywidualny dobór w zależności od pożądanej techniki aplikacji, części ciała poddawanej zabiegowi oraz oczekiwanego efektu.

Jak wygląda zabieg?

Przed przeprowadzeniem zabiegu odbywa się konsultacja lekarska mająca na celu określenie występowania ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu, a także dobór odpowiednich technik i nici. Na 3 tygodnie przed planowanym terminem procedury pacjent jest zobowiązany do dostarczenia wszystkich zleconych przez lekarza wyników badań. Dwa dni wcześniej należy odstawić leki wpływające na przebieg procesów krzepnięcia, takie jak preparaty zawierające kwas acetylosalicylowy (na przykład Aspiryna), a także witaminę E.

W przeddzień zabiegu konieczne jest powstrzymanie się od spożywania mocnej kawy, alkoholu. Wieczorem zalecane jest dokładne umycie głowy. Ewentualnie dopuszczalne jest wykonanie tego zalecenia rano w dzień planowanego zabiegu.

Procedura przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym z wykorzystaniem preparatu Lignokainy z Adrenaliną (Lignokaina jest środkiem znieczulającym, Adrenalina powoduje zwężenie się naczyń krwionośnych, dzięki czemu wydłuża się czas trwania znieczulenia bez konieczności zwiększania dawki anestetyku). Następnie lekarz wykonuje niewielkie nakłucia w miejscu wejścia i wyjścia nici, po czym wprowadza je w obręb tkanki podskórnej stosując wcześniej ustaloną technikę.

Wyróżnia się kilka metod aplikacji nici liftingujących Silhouette Soft. Technika prosta wykorzystywana jest w liftingu brwi, szyi i policzków. Kolejnym rodzajem jest technika kąta rozwartego, która również może być stosowana w obrębie brwi i szyi, a ponadto służy do korekcji okolicy kąta żuchwy.

Technika metodą V jest kolejną techniką znajdującą zastosowanie w powyższych wskazaniach, jednak jest ona dedykowana do skóry cienkiej. Nową techniką jest metoda litery U, wykorzystywana u pacjentów z grubą, ciężką skórą, o silnej tendencji do opadania i tworzenia nawisów skórnych.

Postępowanie po zabiegu

Po zabiegu nie stosuje się opatrunków, z wyjątkiem korekcji brwi, gdzie zalecany jest opatrunek plastrowy przez 5 dni. Zaleca się natomiast dokładną pielęgnację miejsca aplikacji nici, włącznie z dezynfekcją miejsca wprowadzenia i wyprowadzenia igły. W tym celu należy stosować preparaty dezynfekujące (np. Octanisept), a w razie potrzeby maści antybiotykowe.

Przez pierwsze 5 dni przeciwwskazane jest również stosowanie makijażu, jak i spanie na brzuchu. Przez pierwsze 2 tygodnie należy powstrzymać się od korzystania z sauny i solarium, a przez 3 tygodnie dodatkowo należy unikać sportu, masażu twarzy, zabiegów stomatologicznych, a także zaleca się maksymalne ograniczenie mimiki.

Po zabiegu może dojść do powikłań takich jak obrzęk, zasinienie czy zaczerwienienie, które ustępują samoistnie w ciągu 2 tygodni. Poważniejsze powikłania takie jak krwawienia, rozwinięcie się stanu zapalnego, zaburzenia czucia czy asymetria twarzy obserwowane są stosunkowo rzadko.

Do kogo adresowany?

Wskazania do stosowania nici liftingujących Silhouette Soft obejmują przede wszystkim przeciwdziałanie efektom starzenia się skóry. Znajdują one zastosowanie w eliminacji wszystkich typów zmarszczek (w tym likwidacji bruzd marionetki czy spłycaniu bruzd nosowo-wargowych), nawisów skórnych. Ponadto mogą być stosowane u młodych osób, z naturalną tendencją do bardziej obwisłej skóry, celem wyeksponowania rysów twarzy i poprawy wyglądu.

U kogo przeciwwskazany?

Jak każdy zabieg oferowany przez medycynę estetyczną, zastosowanie nici liftingujących Silhouette Soft jest przeciwwskazane u niektórych pacjentów. Należą do nich przede wszystkim osoby cierpiące na poważne, przewlekłe choroby, np. cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy choroby serca. Przy kwalifikacji do zabiegu zawsze należy poinformować lekarza o współistniejących chorobach i przyjmowanych na stałe lekach. Jest to kluczowe dla bezpiecznego przeprowadzenia procedury.

Top