Unoszenie brwi

unoszenie brwiUnoszenie brwi botoksem daje doskonałe efekty.

Powszechnie sądzi się, że oczy są zwierciadłem duszy i można w nich wiele dostrzec. Jednakże to jak wygląda ich okolica, czyli powieki, brwi i rzęsy również wpływają na to jak je odczytujemy. Opadanie brwi jest bardzo niekorzystnym zjawiskiem powodującym optyczne wrażenie stale przymkniętych oczu, co uniemożliwia ich eksponowanie, a także wpływa niekorzystnie na wygląd poprzez nadanie twarzy wyrazu przewlekle zmęczonej..

Podstawową przyczyną tej niedoskonałości jest proces starzenia się. Wskutek zmniejszenia ilości włókien kolagenowych oraz rozluźnienia ich struktury zmniejsza się napięcie skóry oraz jej jędrność. Ponadto ulega ona ścieńczeniu. Efektem tego jest między innymi opadanie brwi. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna dysponuje możliwościami przeciwdziałaniu temu problemowi.

Botoks

Zastosowanie botoksu jest często stosowaną metodą wykorzystywaną przy korekcji brwi. Botoks, czyli toksyna botulinowa typu A jest potencjalnie niebezpiecznym związkiem produkowanym przez beztlenowe bakterie z gatunku Clostridium botullinum. Mechanizm jej działania polega na blokowaniu przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego na poziomie połączenia nerwów i mięśni (tak zwana płytka ruchowa), co w rezultacie powoduje zniesienie zdolności do skurczu mięśni i ich porażenie.

W związku z tym oczywiste jest, że toksyna botulinowa powoduje bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia zatrucia. Jednakże do sytuacji takich dochodzi w momencie dostania się odpowiedniej jej dawki do krwioobiegu, na przykład na drodze zakażenia drogą pokarmową. Unoszenie brwi z wykorzystaniem botoksu jest całkowicie bezpieczne dzięki bardzo precyzyjnej aplikacji oraz niewielkiej dawce substancji.

Zabieg z użyciem botoksu jest praktycznie całkowicie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. U osób z wybitnie wysoką wrażliwością na ból, możliwe jest zastosowanie kremów zawierających środek znieczulający. Przy pomocy cienkiej igły botoks jest wprowadzany śródskórnie we wcześniej wyznaczonych miejscach. Dzięki swojemu oddziaływaniu na przekaźnictwo nerwowo-mięśniowe i powodowaniu miejscowego upośledzenia skurczu mięśnia, przy precyzyjnym podaniu botoks powoduje uniesienie brwi i skorygowanie ich linii.

Powikłania po wstrzyknięciu toksyny botulinowej praktycznie nie występują. Co prawda bezpośrednio po przeprowadzonej procedurze może wystąpić zaczerwienienie skóry w ostrzykiwanych miejscach, jednakże ustępuje ono samoistnie w przeciągu godziny.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu unoszenia brwi z wykorzystaniem botoksu obejmują niektóre choroby neurologiczne, ciążę, okres karmienia piersią, aktywne choroby nowotworowe, schorzenia układu krążenia, cukrzycę, choroby autoimmunologiczne oraz aktywne stany zapalne.

Nici liftingujące – unoszenie brwi

Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących wpisuje się w grupę metod określanych jako lifting bez skalpela. Są to bardzo silne włókna wykonane z syntetycznego materiału, do których przymocowana jest sterylna igła. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne umieszczenie ich w pożądanym miejscu, z niewielkim ryzykiem powikłań. Mechanizm ich działania jest wielopłaszczyznowy i opiera się na przeciwdziałaniu procesom starzenia się skóry.

Umieszczone precyzyjnie w skórze właściwej okolicy czołowej nad brwiami tworzą swoiste rusztowanie dla tkanek. Ponadto drażniąc miejscowo, stanowią bodziec stymulujący zachodzenie procesów regeneracyjnych skóry poprzez pobudzanie syntezy włókien kolagenowych, elastynowych oraz kwasu hialuronowego. Dzięki temu zwiększa się napięcie i jędrność skóry, czego efektem jest uniesienie brwi i poprawa ich linii. Jest to procedura całkowicie bezpieczna i praktycznie bezbolesna.

Jedyne uczucie dyskomfortu, jakie może jej towarzyszyć jest niewielkie ukłucie podczas przebijania skóry igłą. Przed rozpoczęciem zabiegu dokonuje się miejscowego znieczulenia za pomocą kremu zawierającego środek anestetyczny (na przykład EMLA). Kolejnym etapem jest wprowadzenie nici w skórę właściwą dzięki specjalnym igłom, przypominającym trochę te wykorzystywane do akupunktury.

Pierwsze rezultaty zabiegu z wykorzystaniem nici liftingujących (szczególnie nici Aptos ) zauważalne są praktycznie natychmiast. Objawiają się one zdecydowanym zwiększeniem napięcia skóry. Na ostateczny efekt trzeba poczekać do sześciu tygodni. Procedura ta charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem. Nie wymaga opieki anestezjologa ani hospitalizacji.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu unoszenia brwi obejmują ciążę, karmienie piersią, aktywne choroby nowotworowe, niektóre choroby układu krążenia, zaburzenia krzepnięcia oraz aktywne stany zapalne w obrębie skóry.

Radiofrekwencja mikroigłowa – termolifting

Radiofrekwencja mikroigłowa również jest zabiegiem skutecznie pozwalającym poradzić sobie z problemem opadniętych brwi. Wykorzystuje ona synergistyczne działanie fal radiowych oraz uszkodzenia mechanicznego poprzez mikronakłucia. Celem przeprowadzenia zabiegu skórę znieczula się przy użyciu kremu EMLA. Urządzenie do wykonywania radiofrekwencji mikroigłowej (na przykład aparat Infini RF) wyposażone jest w głowicę uzbrojoną w kilkadziesiąt bardzo cienkich igieł o średnicy kilku mikronów, niejedokrotnie pokrytych złotem i silikonem.

Głowica umożliwia nakłuwanie skóry z dużą częstotliwością w sposób pulsacyjny. Prowadzi to do powstania mikrouszkodzeń skóry skutkującym obkurczeniem istniejących włókien kolagenowych oraz pobudzeniem tworzenia nowych. Dodatkowo poprzez igły emitowany jest impuls elektromagnetyczny o częstotliwości fali radiowej.

Powoduje on miejscowe przegrzanie skóry, nawet do 60 stopni Celsjusza, co powoduje wywołanie termicznego uszkodzenia tkanek dzięki czemu zwiększa się intensywność procesów regeneracyjnych wywołanych poprzez mikronakłucia. Dzięki swojej małoinwazyjności nie wymaga znieczulenia ogólnego, ani opieki anestezjologa. W związku z powyższym nie ma konieczności hospitalizacji, ryzyko powikłań jest bardzo niskie, a okres rekonwalescencji bardzo krótki. Efektem zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej jest zwiększenie napięcia skóry oraz jej jędrności, dzięki czemu uzyskuje się rezultat uniesienia brwi.

Przeciwwskazania do unoszenia brwi metodą radiofrekwencji mikroigłowej obejmują stany zapalne w obrębie skóry, tendencja do wytwarzania blizn przerostowych, zaburzenia krzepnięcia, cukrzyca, choroby nowotworowe, ciąża, a także obecność wszczepionych urządzeń elektrycznych (np. rozrusznik serca).

Top