Lwia zmarszczka

Lwia zmarszczkaLwia zmarszczka, lwia bruzda – to zmarszczka gniewu, zlokalizowana pomiędzy brwiami na gładziźnie czoła.

Wiele osób, gdy się złości lub głęboko nad czymś zastanawia, marszczy brwi i czoło. Wówczas mięsień odpowiadający za mimikę tej części twarzy automatycznie się kurczy.

Ciężko jest zapanować nad własną mimiką, niestety z wiekiem, gdy skóra traci elastyczność, nadmierna ekspresja niektórych partii twarzy powoduje powstawanie trwałych, pogłębiających się zmarszczek mimicznych. W ten właśnie sposób powstaje tzw. „lwia zmarszczka” – lwia bruzda.

Lwia zmarszczka to potoczna nazwa charakterystycznych pionowych bruzd rysujących się na czole, pomiędzy brwiami, pojawiające się w wyniku częstego marszczenia czoła. Efekt przywodzi spojrzenia ze złowrogim, srogim, lwim spojrzeniem.

Twarz naznaczona lwią zmarszczką wydaje się mniej sympatyczna, surowa i ponura. To nieprzyjemne wrażenie można jednak zniwelować za pomocą prostych zabiegów estetycznych, a tym samym odzyskać przyjazny, sympatyczny i radosny wygląd.

Najpopularniejsze, a przy tym najskuteczniejsze i całkowicie bezpieczne sposoby redukowania lwiej zmarszczki polegają na wstrzyknięciu odpowiedniego wypełniacza, dzięki czemu skóra w miejscu, w którym powstały bruzdy, zostanie ponownie wygładzona i wyrównana.

Do takiego zabiegu można użyć substancji fizjologicznej, najbardziej biozgodnej, występującej naturalnie w ludzkim organizmie – kwasu hialuronowego, lub preparatu na bazie toksyny botulinowej o bezpiecznym stężeniu – czyli popularnego botoxu.

Można również połączyć obie te substancje, terapia łączona ma bowiem działanie dwufazowe. Toksyna botulinowa osłabia siłę skurczy mięśni, natomiast kwas hialuronowy wygładza skórę i odżywia tkanki, które utraciły elastyczność.

Lwia zmarszczka – leczenie

Wstrzyknięcie botoxu w odpowiedni mięsień blokuje płytkę motoryczną i wydzielanie acetylocholiny odpowiedzialnej za przekazywanie impulsów nerwowych do mięśni. W efekcie skóra na czole będzie rzadziej i słabiej się napinała, mięsień przestaje się kurczyć, jest zrelaksowany.

Drugim etapem jest wygładzenie istniejących już bruzd za pomocą zastrzyków z kwasu hialuronowego – substancji o jednorodnej, bardzo elastycznej konsystencji. Kwas hialuronowy posiada jeszcze jedną nieocenioną właściwość – pobudza skórę do samodzielnej produkcji kolagenu, dzięki czemu przywraca tkankom zdolność samoregeneracji, odżywia skórę w sposób całkowicie naturalny. Najbardziej sprawdza się mezoterapia – szczególnie dermapen.

Zabieg jest skuteczny, bezbolesny i mało inwazyjny, a efekty widać już po kilku dniach. Substancje jednak z czasem wchłaniają się w skórę, dlatego zaleca się powtarzanie zabiegu kilkakrotnie, z częstotliwością raz do roku, przy czym przy każdym kolejnym zabiegu dawki preparatów są stopniowo zmniejszane.

Wygładzanie lwiej zmarszczki to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów, które oferuje medycyna estetyczna.

Alternatywą do botoksu jest radiofrekwencja mikroigłowa.

Aby zobaczyć opis kliknij w ikonkę

deageex

Radiofrekwencja mikroigłowa

Top