Radiofrekwencja mikroigłowa

radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa, termolifting, jest metodą stosowaną w medycynie estetycznej do zwiększania napięcia skóry, usuwania zmarszczek, blizn (szczególnie blizn po trądziku), usuwania rozstępów oraz przebarwień.

Radiofrekwencja mikroigłowa polega na jednoczesnym nakłuwaniu skóry mikroigłami oraz ogrzewaniu za pomocą promieniowania elektromagnetycznego.

Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa jest połączeniem dwóch technik: radiofrekwencji oraz mikronakłuwania (dermapen) . Radiofrekwencja to działanie na skórę falą elektromagnetyczną o częstotliwości radiowej, która poprzez ogrzewanie tkanki stymuluje jej regenerację. Ciepło powoduje obkurczanie włókien kolagenowych, a także indukuje procesy tworzenia nowego kolagenu.

Mikronakłuwanie to z kolei działanie na skórę mikroigłami, które uszkadzając mechanicznie tkankę pobudzają jej regenerację. Połączenie obu wymienionych technik pozwala na osiągnięcie lepszych efektów, niż w przypadku stosowania każdej z tych metod osobno. Przykładem takiego urządzenia jest DeAgeEx

Radiofrekwencja mikroigłowa pozwala dokładnie określić zakres zabiegu poprzez nakłucie skóry na pożądaną głębokość, nawet do 3,5 mm. Działa przy tym skuteczniej niż klasyczne lasery, które sięgają nie głębiej, niż 1,7 mm. W radiofrekwencji mikroigłowej dokładnie regulujemy nie tylko zasięg zabiegu, ale również czas oraz intensywność nagrzewania tkanek.

To, jak głęboko, jak długo i z jaką energią zadziałamy na tkankę, zależy od okolicy ciała oraz rodzaju zmiany poddawanej leczeniu. Podczas zabiegu na skórę działa się temperaturą 45-60 stopni. Niższa temperatura nie uruchomi procesów regeneracji, z kolei wyższa – doprowadzi do zwęglenia tkanek.

W radiofrekwencji mikroigłowej, dzięki obecności mikroigieł, które przewodzą ciepło w głąb skóry, każda warstwa skóry poddana zabiegowi jest równomiernie nagrzewana. Przeciwnie do klasycznych laserów, w których promieniowanie – emitowane na zewnątrz skóry – przechodząc przez kolejne warstwy skóry ulega osłabieniu, przez co tkanka nie jest nagrzewana równomiernie.

Oferujemy również zabiegi z wykorzystaniem radiofrekwencji, ale bez igieł – Venus Legacy

Zabieg jest całkowicie bezbolesny a nawet przyjemny, odczuwa się ciepło.

Zabiegi można wykonywać przez cały rok – również latem.

Komu dedykowana jest opisywana metoda ?

Wskazania do radiofrekwencji mikroigłowej – termoliftingu – obejmują:

  • lifting skóry twarzy, szyi oraz brzucha – likwidacja wiotkiej skóry
  • redukcję rozstępów na udach, pośladkach, brzuchu oraz piersiach
  • wiotkość skóry na brzuchu – po ciąży
  • usuwanie blizn po trądziku
  • redukcja i spłycanie zmarszczek oraz bruzd, szczególnie umiejscowionych w trudnych okolicach
  • odmłodzenie skóry rąk oraz stóp
  • likwidacja cellulitu
  • modelowanie talii, kształtu brzucha, pośladków i nóg
  • ujędrnianie i zwiększanie gęstości skóry m.in. twarzy, szyi oraz dekoltu
  • leczenie nadmiernego pocenie się
  • usuwanie przebarwień
  • cienie pod oczami
  • opadające powieki

Tylko wiotkość skóry powiek, czyli opadające powieki najskuteczniej leczy zabieg: plastyka powiek

Pacjentka przed  i 30 dni po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej na twarz

radiofrekwencja mikroigłowa

Przed i po 30 dniach

Na czym polega zabieg?

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej wykonywany jest za pomocą głowicy wyposażonej w 49 mikroigieł oraz zdolnej do emisji promieniowania elektromagnetycznego. Zabieg polega na wprowadzeniu mikroigieł na pożądaną głębokość skóry (od 0,5 do 3,5 mm), a następnie wyzwoleniu promieniowania elektromagnetycznego z głowicy. Energia promieniowania penetruje w głąb skóry, nagrzewając tkanki. Dochodzi do częściowego uszkodzenia struktury skóry, co stymuluje proces regeneracji i powstawania nowej, młodej tkanki o prawidłowej budowie.

Przed zabiegiem skórę znieczula się kremem. Po zabiegu na powierzchnię skóry podaje się serum rewitalizujące, przyspieszające odbudowę tkanek.

Pierwsze efekty widoczne są już bezpośrednio po zabiegu. Na skutek obkurczenia włókien kolagenowych, skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna. Na pełen efekt trzeba jednak poczekać kolejne kilka tygodni, podczas których w skórze zachodzi proces tworzenia nowego kolagenu, skręcania i zagęszczania jego włókien oraz powstawania pomiędzy nimi nowych połączeń. Dzięki temu skóra staje się napięta i sprężysta, zmarszczki zostają wygładzone, blizny są mniej widoczne a rozstępy zanikają.

Jakie są zalety radiofrekwencji mikroigłowej?

Zalety opisywanej metody to mała inwazyjność, duża skuteczność, małe ryzyko powikłań oraz krótki czas rekonwalescencji. Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej można wykonywać przez cały rok. Daje to opisywanej metodzie przewagę nad zabiegami z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, które wykonuje się tylko w okresie od jesieni do wiosny, ze względu na zbyt silne promieniowanie słoneczne w porze letniej.

W przeciwieństwie do lasera frakcyjnego, zabieg nie powoduje wysięku krwi, złuszczania oraz zmiany kolorytu skóry. Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona oraz widoczne są niewielkie ślady po nakłuciach, które zanikają w ciągu kilku dni.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Radiofrekwencję mikroigłową stosuje się w liftingu skóry twarzy, szyi, brzucha. Jest także bardzo skuteczną metodą usuwania rozstępów. Pozwala likwidować każdy rodzaj rozstępów, pod warunkiem, że znajduje się w nich kolagen. Na szczęście rozstępy zupełnie pozbawione kolagenu należą do rzadkości i 99% prób usuwania rozstępów tą metodą kończy się sukcesem.

Radiofrekwencja mikroigłowa (termilifting) stosowana jest także do usuwania zmarszczek i blizn. Dzięki tej metodzie znikają drobne zmarszczki w okolicy oczu, szyi, dekoltu. Opisywana metoda – termolifting – wykazuje dużą skuteczność w likwidowaniu blizn potrądzikowych. Świetnie sprawdza się także w leczeniu nadpotliwości. Zabieg ten nie zastąpi zabiegu plastyka powiek.

Jakie są przeciwwskazania?

Przeciwwskazania do zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej obejmują ciążę, zaburzenia gojenia (w tym skłonność do powstawania blizn przerostowych) oraz aktywne infekcje skóry (bakteryjne, wirusowe, grzybicze). Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku osób posiadających metalowe implanty oraz z wszczepionym rozrusznikiem serca.

W dzisiejszym świecie wygląd odgrywa istotną rolę nie tylko w życiu prywatnym, ale również w aspekcie zawodowym. Przez długi czas chcemy dobrze wyglądać, czuć się młodo i atrakcyjnie. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi medycyna estetyczna, prezentując coraz to nowe sposoby walki z upływającym czasem. Jedną z innowacyjnych technik, która stanowi konkurencyjna alternatywę dla innych metod, jest radiofrenwencja mikroigłowa.

Co to jest radiofrekwencja mikroigłowa ?

Radiofrekwencja mikroigłowa (RF mikroigłowa) jest nowoczesną metodą stosowaną w medycynie estetycznej, która cieszy się coraz większą popularnością.  Idea wspomnianej techniki oparta jest na zjawisku ogrzewania tkanek na precyzyjnie określonej głębokości, przy wykorzystaniu fal radiowych, emitowanych przez prąd o wysokiej częstotliwości. Jest przeprowadzana przy pomocy specjalnego urządzenia, wyposażonego w zestaw mikroigieł do nakłuwania skóry i elektrody emitujące energię elektromagetyczną.

Warto w tym miejscu nadmienić, że w odróżnieniu od klasycznych laserów, opisywana technologia umożliwia dotarcie do znacznie większej głębokości, która wynosi nawet 3,5 mm, co istotnie wpływa na jej skuteczność. Ponadto, zaletą RF mikroigłowej jest bez wątpienia możliwość dokładnego regulowania poziomu nakłuwania, a także czasu oraz natężenia ogrzewania, w zależności od okolicy ciała poddawanej zabiegowi i wskazań terapeutycznych.

Metody oparte na nakłuwaniu tkanek, a następnie ich ogrzewaniu przy pomocy prądu o częstotliwości radiowej są znane i wykorzystywane już od wielu lat, jednak pomysł połączenia obu tych technik zrodził się w głowie pewnego koreańskiego dermatologa niespełna kilka lat temu, co zaowocowało skonstruowaniem urządzenia, umożliwiającego przeprowadzanie tego typu zabiegów z wysoką efektywnością. W Polsce radiofrenwencja mikroigłowa jest z powodzeniem stosowana od 2014 roku i cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Najbardziej spektakularne rezultaty widoczne są u osób między 30. a 55. rokiem życia, co związane jest z lepszą odpowiedzią skóry na bodźce stymulujące u pacjentów w tej grupie wiekowej. U osób starszych, można osiągnąć równie dobre efekty, zwłaszcza, gdy stosuje się zabiegi o zwiększonej intensywności.

Jakie efekty daje radiofrekwencja mikroigłowa ?

Radiofrekwencja mikroigłowa opiera się na wywołaniu efektu termicznego w obrębie tkanek. Emitowane fale radiowe wnikając głęboko, rozchodzą się równomiernie i podgrzewają tkanki na poziomie skóry właściwej, powodując częściowe uszkodzenie jej struktury. W efekcie znajdujące się tam włókna kolagenowe ulegają obkurczeniu i napięciu, co zapoczątkowuje proces ich regeneracji. Dochodzi również do stymulacji fibroblastów, co zwiększa produkcję kolagenu oraz elastyny.

W miejscu zniszczenia powstaje całkiem nowa, młoda tkanka, która posiada prawidłową budowę. W następstwie tych wszystkich procesów, skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna, zwiększa się jej gęstość i napięcie, poprawie ulega też jej kondycja oraz koloryt. Wygładzeniu ulegają zmarszczki w okolicy oczu, twarzy, dekoltu oraz szyi. Policzki i podbródek są bardziej napięte i lekko się unoszą, poprawiają się również kontury twarzy.

Efekty stosowania opisywanej metody są więc bardzo dobre, a w niektórych przypadkach wręcz rewelacyjne. Warto podkreślić, że zabiegi z użyciem fal radiowych stanowią jedną z najbardziej skutecznych metod w walce z cellulitem i nadmierną ilością tkanki tłuszczowej. Docierają one bowiem do adipocytów, które pod wpływem generowanej temperatury ulegają rozbiciu i rozpuszczeniu. Pobudzeniu ulega również układ limfatyczny i krwionośny, co prowadzi do przyśpieszenia metabolizmu w tkankach i powoduje ich lepsze odżywienie.

Na czym polega zabieg ?

Radiofrekwencję mikroigłową przeprowadza się przy użyciu specjalnej głowicy, zawierającej od 49 mikroigieł i zdolnej do emitowania energii elektromagnetycznej. Skórę okolicy poddawanej zabiegowi nakłuwa się do odpowiedniej, wcześniej ustalonej głębokości. W momencie wkłucia impuls elektryczny przez igły dostarczany jest do głębokich warstw skóry, powodując ich silne rozgrzewanie.

Zarówno nakłucie, jak i podgrzanie prowadzi do częściowego uszkodzenia skóry, aktywując tym samym procesy regeneracyjne. W konsekwencji powstaje nowa, młoda tkanka, o prawidłowej strukturze. Po przeprowadzonej procedurze na skórę nanosi się serum rewitalizujące, które zawiera witaminy oraz składniki odżywcze i pomaga szybciej odbudować uszkodzone w trakcie zabiegu tkanki.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu ?

Od przeprowadzenia opisywanego zabiegu należy odstąpić w przypadku:

  • ciąży i laktacji
  • epilepsji oraz chorób psychicznych
  • obecności metalowych implantów w miejscu zabiegu
  • chorób skóry, schorzeń zakaźnych i autoimmunologicznych
  • posiadania stymulatora serca lub defibrylatora
  • chorób przewlekłych takich jak nowotwory, AIDS, cukrzyca
  • stanów zapalnych naczyń żylnych i chłonnych, obecności dużych, bolesnych żylaków w miejscu wykonywania zabiegu
  • aktywnych zakażeń skóry o etiologii bakteryjnej, wirusowej oraz grzybiczej

Zabiegi wykonujemy urządzeniem DeAgeEx, aby zobaczyć opis kliknij w ikonkę:

deageex

DeAgeEx

Radiofrekwencja sposobem Pelleve (bez mikronakłuwania)

Jednym ze sposobów radiofrekwencji jest terapia metodą Pelleve. To nieinwazyjna, bezpieczna, a przede wszystkim bardzo skuteczna technika liftingu, odmładzania i ujędrniania skóry całego ciała, wykorzystująca wspomniane już wcześniej fale radiowe. Dużą zaletą tej metody jest możliwość przeprowadzenia zabiegu w trudno dostępnych miejscach, takich jak okolice oczu, ust oraz stref intymnych, co było do tej pory praktycznie nieosiągalne. Zabieg przeprowadza się przy pomocy urządzenia emitującego fale o częstotliwości radiowej.

Podgrzanie skóry do temperatury około 45° C, prowadzi do 10-krotnego wzrostu produkcji kolagenu, w porównaniu z naturalnymi procesami zachodzącymi w naszym ustroju. Zwiotczałe dotąd włókna ulegają obkurczeniu, w następstwie czego skóra staje się bardziej gładka, lepiej napięta i elastyczna. Podczas wykonywania procedury pacjent może odczuwać ciepło w miejscach poddawanych zabiegowi. W celu zwiększenia komfortu na skórę nanosi się żel chłodzący. Zabieg trwa krótko, od 30 do 90 minut, dzięki czemu można niemal od razu powrócić do codziennej aktywności.

Po przeprowadzonej procedurze na skórze może pojawić się niewielki obrzęk oraz zaczerwienienie, jednak tylko u nielicznych pacjentów, z wrażliwą skórą, objawy te utrzymują się do 48 godzin. W odróżnieniu od zabiegów laserowych, radiofrekwencję można przeprowadzać o każdej porze roku.

Pierwsze efekty widoczne są już po przeprowadzonej procedurze, jednak warto pamiętać, że pełny efekt zabiegu pojawia się w sposób stopniowy – widoczny jest bowiem po kilku miesiącach i utrzymuje się przed okres 1 – 2 lat. Warto również wspomnieć, że skuteczność opisywanej techniki została potwierdzona przez wiele badań klinicznych. W przypadku tej metody rekomenduje się wykonanie 3 – 4 zabiegów w 30 – dniowych odstępach.

Bardzo skuteczną wersją radiofrekwencji bez nakłuwania jest Venus Legacy

Infini RF

Infini RF – szybko, łatwo i skutecznie usuwa rozstępy, redukuje luźną skórę i cellulit, leczy nadpotliwość

Piękna, młodo i zdrowo wyglądająca cera to jedno z największych marzeń współczesnych kobiet. Medycyna estetyczna oferuje wiele rozmaitych możliwości uzyskania pożądanego efektu, jednak najbardziej wymagającym pacjentkom często nie wystarczają standardowe, szerzej znane i powszechnie praktykowane zabiegi.

Obawiają się one długotrwałego oczekiwania na rezultaty, inwazyjności zabiegów, konieczności wielokrotnego ich powtarzania, a przede wszystkim okresu rekonwalescencji. Także dla takich osób znalazło się już odpowiednie rozwiązanie!

Infini RF to nowoczesny aparat mikroigłowy do intensywnej odnowy skóry. Cel, jaki przyświecał twórcom tego innowacyjnego urządzenia, to uzyskanie zadowalającego i naturalnego efektu odnowy skóry w jak najkrótszym czasie, przy maksymalnym ograniczeniu skutków nieporządanych i ilości zabiegów.

Za pomocą Infini RF można zarówno ujędrnić lub pogrubić skórę, jak i zniwelować jej uszkodzenia i defekty, także usunąć blizny czy rozstępy. Zabiegi takie są bardzo mało inwazyjne, a przy tym całkowicie bezpieczne.

Ważne cechy:

  1. Łączy zalety zabiegu dermapenem i laserem frakcyjnym
  2. Można go wykonywać także latem
  3. Po zabiegu występuje delikatne zaczerwienie ustępujące po 2 dniach, można więc normalnie funkcjonować.
  4. Szerokie zastosowanie – blizny, rozstępy, wiotkość skóry, zmarszczki, leczenie nadpotliwości, unoszenie piersi,
  5. Bardzo dobre efekty – szczególnie szyja, wiotkie ramiona (pelikanki), bryczesy lub luźna skóra nad kolanami.

Odpowiednikiem jest urządzenie DeAgeEx

Jak to działa?

Urządzenie Infini RF ( RF = Radio Frequency) to połączenie techniki mikroigłowej (takiej jak w dermapenie) z wykorzystaniem prądu o wysokiej częstotliwości. Dzięki temu głębokie tkanki skóry są punktowo podgrzewane, co silnie pobudza wytwarzanie nowego kolagenu bez uszkadzania naskórka. Głównym efektem jest pogrubienie i ujędrnienie skóry w dokładnie wyznaczonych miejscach.

W przypadku mocniejszych zabiegów natomiast można uzyskać skurczenie skóry i poprawę jej napięcia (w terapii skóry wiotkiej).

Efekt rewitalizujący osiąga się w wyniku ogrzewania przez silne impulsy energii tkanki wokół igieł. Wprowadzone w głąb skóry (na głębokość do 3,5 mm) końcówki igieł-elektrod emitują moc na odcinku jedynie 30 mikrometrów. Elektrody na pozostałej długości są dokładnie izolowane, dzięki czemu ciepło nie wydziela się poza pożądanym obszarem. Takie rozwiązanie skutecznie chroni naskórek przed uszkodzeniem.

Punkty, wyznaczające przestrzenną siatkę przeznaczoną do odnowy, oraz głębokość wprowadzenia igieł są wyznaczane indywidualnie, w zależności od potrzeb oraz kondycji skóry pacjenta. Zabieg odbywa się na różnych głębokościach skóry, aby efekt był jeszcze dokładniejszy.

Wprowadzenie tak cienkich igieł pod skórę nie wiąże się również z bólem czy dyskomfortem, ani też z pozostawieniem po zabiegu widocznych śladów. Dzięki temu moc może być większa, terapia bardziej intensywna, a rezultat spektakularny.

Do czego to służy?

Głównym celem zabiegów z użyciem Infini RF jest intensywna odnowa skóry i korekta jej defektów oraz uszkodzeń. Zastosowania takiej formy terapii mogą być bardzo szerokie, poleca się ją w przypadku różnorodnych problemów skórnych. Wśród nich można wymienić:

  • skurczenie, napięcie i pogrubienie skóry wiotkiej, szczególnie na biuście, szyi, powiekach i podbródku,
  • pogrubienie i zagęszczenie skóry cienkiej,
  • głęboki, termiczny lifting twarzy (ściągnięcie, poprawa napięcia i wizualne odmłodzenie konturu),
  • wygaszenie stanu zapalnego w przypadku trądziku,
  • usuwanie zanikowych blizn pourazowych i potrądzikowych,
  • odbudowa objętości skóry i jej wygładzenie
  • odnowa skóry w przypadku rozstępów, szczególnie na biuście,
  • wygładzenie faktury skóry i poprawa jej kolorytu,
  • miejscowa blokada nadpotliwości.

Przebieg terapii

Zabiegi można wykonywać bez znieczulenia, gdyż igły urządzania są tak cienkie, że ich wprowadzenie pod skórę jest praktycznie bezbolesne. Dla większego komfortu pacjentów zwykle używa się jednak żelu znieczulającego. Mocne żele działają w ciągu zaledwie 15 minut.

Skrupulatnie wyznaczony i zdezynfekowany obszar skóry nakłuwa się matrycą mikroigiełek. Urządzenie posiada wygodną końcówkę, która płynnie wsuwa igły pod skórę. Następnie Infini RF emituje energię według uprzednio ustawionych, dobranych indywidualnie parametrów.

Pojedyncze przyłożenie nie trwa dłużej niż sekundę. W ten sposób zabieg wykonywany jest stopniowo i systematycznie na całym wyznaczonym obszarze.

Kolejny krok to zmiana głębokości wkłuć. Następnie wykonuje się kolejne przejście, zwykle wykonywane są 2, 3 lub 4 przejścia, w zależności od potrzeb, na tym samym obszarze skóry, lecz na różnych jej głębokościach.

Robiąc 3 przejścia wykonujemy 3 różne procedury w tym samym czasie:

1.      Najgłębiej robimy strefy koagulacji skóry

2.      Pośrodku robimy strefy koagulacji, pogrubienia i przebudowy kolagenu

3.      Najpłycej robimy strefy pogrubienia i przebudowy kolagenu.

Można powiedzieć, że podczas jednego zabiegu uzyskujemy niejako efekt 3 różnych zabiegów.

Cały zabieg (3 przejścia) trwa zwykle między 15 a 30 minut, jest porównywalny do  zabiegu z użyciem najpopularniejszego dotąd lasera frakcyjnego.

Zwykle cały cykl terapii opiera się 2 lub 3 zabiegach w odstępie 4 tygodni. W niektórych wskazaniach wystarcza jeden zabieg.

Jeżeli kolejny zabieg jest konieczny, wykonuje się go w odstępie od 4 do 6 tygodni od pierwszego.

Jedynie do usuwania rozstępów potrzeba serii 4 – 6 zabiegów (sporadycznie nawet więcej). W tym wypadku pełny efekt uzyskuje się po 8-10 miesiącach, jest on jednak trwały i po zakończeniu cyklu nie ma potrzeby okresowego powtarzania terapii.

Ilość zabiegów i odstępy między nimi są ustalane indywidualnie. Infini RF doskonale spełnia wymagania pacjentów oczekujących spektakularnego efektu przy małej inwazyjności i jak najmniejszym nakładzie poświęconego na terapię czasu.

Po zabiegu lekarz smaruje skórę kremem ochronnym, dzięki czemu zostaje ona dobrze zabezpieczona przed ryzykiem infekcji i szybciej ulega wygojeniu.

Warto też skorzystać z dodatkowej możliwości naświetlania lampą LED przez kilkanaście minut bezpośrednio po zakończeniu zabiegu Infini RF. Pomoże to przyspieszyć gojenie mikro ranek po igłach, ukoi zmęczoną zabiegiem skórę oraz utrwali efekt.

Jedynym śladem, jaki zdarza się po zabiegach Infini, może być delikatny rumień. Utrzymuje się on jednak nie dłużej niż przez 2 dni i łatwo jest go zakryć maskującymi kosmetykami.

Przeciwwskazania

Z zabiegów, jakich wykonanie umożliwia to innowacyjne urządzenie, może skorzystać prawie każdy. W przeciwieństwie do innych terapii o podobnym efekcie, w przypadku Infini RF występuje zaskakująco niewiele przeciwwskazań, wykluczających pacjenta.

Jedyne czynniki dyskwalifikujące to nieuregulowane nadciśnienie oraz aktywna opryszczka.

Postępowanie po zabiegu Infini RF

Po zabiegu skórę zabezpieczamy kremem ochronnym. Może wystąpić rumień, który utrzyma się przez 1-2 dni po zabiegu. Jest on jednak znacznie słabszy niż np. po zabiegu laserem frakcyjnym i możemy go łatwo ukryć stosując kosmetyki maskujące.

Kilka dni po zabiegu należy stosować krem gojący np. Zinalfat na noc. Rano zaleca się krem z filtrem uv 50.

W najtrudniejszych przypadkach słabnący rumień może utrzymywać się do 2 dni, ale można go skutecznie przykryć podkładem. W celu przyspieszenia gojenia i zniknięcia rumienia zalecamy kilkunastominutowe naświetlanie lampą LED bezpośrednio po zabiegu.

Przed   i po

infini rf

infini rf

infini rfinfini rf

 

Top