Etyczne rozważania w medycynie estetycznej
W miarę jak dziedzina medycyny estetycznej nadal się rozwija, rosną również dyskusje dotyczące etycznych rozważań w tej dziedzinie. Jakie są standardy, którymi powinni kierować się wszyscy profesjonaliści medyczni, szczególnie ci w świecie estetyki? Jakie wartości powinien wskazywać ten standard i jak powinny być one odzwierciedlone w umowach z pacjentami? Rozważ obecność umów zbiorowych, takich jak kompleksowa Umowa Główna AFSCME Council 13. Choć może się to nie wydawać dziedziną estetyczną, głębsze spojrzenie na kluczowe zasady umowy może wskazywać na podobieństwo do praktyk estetycznych. Nie tylko to, ale manifestowane korzyści zarówno dla praktyka, jak i pacjenta mogą wskazywać na potencjał do wykorzystania w dziedzinie estetyki, co może umożliwić stworzenie lepszych standardów dla tego sektora.
Chociaż Umowa Główna AFSCME Council 13 jest umową pracowniczą, jej zasady są zgodne z podobną metodą, jaką można znaleźć w procedurach estetycznych. Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z umowami związkowymi, lub konkretnie z Umową Główną AFSCME Council 13, ta umowa i inne podobne są narzędziami zapewniającymi stabilne relacje między pracodawcą a pracownikami danej firmy/instytucji. W tym przypadku dotyczy to członków AFSCME Council 13 oraz Wspólnoty Pensylwanii i Administracji (zwanej „Pracodawcą”). Kluczowe zasady obejmują oświadczenie o wzajemnym uznaniu między obiema stronami, poprzez wynagrodzenia, klasy zawodowe, harmonogramy i opisy klasyfikacji, które ustalają standard dla personelu proceduralnego.
Jakie więc paralele istnieją między Umową Główną AFSCME Council 13 a aspektami procedur estetycznych, zarówno z perspektywy praktyka, jak i pacjenta? Po pierwsze, główna paralela wynika z faktu, że Umowa Główna AFSCME Council 13 zapewnia ustandaryzowaną podstawę, na której pracodawca i pracownik mogą opierać swoje relacje. W świecie procedur estetycznych powinna istnieć umowa między praktykiem estetycznym a jego pacjentem, która jasno określa procedurę, jej implikacje oraz wszelkie koszty związane z procedurą. Innym kluczowym aspektem jest to, co się dzieje, gdy umowa zostaje naruszona, jakie prawa ma pacjent lub praktyk? To jest to, co zapewnia Umowa Główna, taka jak Umowa Główna AFSCME Council 13, stronom objętym umową.
Po drugie, Umowa Główna AFSCME Council 13 pomaga ustandaryzować klauzule, które mogą często prowadzić do dyskusji lub nieporozumień w przyszłości. W świecie medycyny estetycznej może to oznaczać, że konkretne procedury są określone w umowie, z decyzją o ich wyeliminowaniu z kursu lub przeprowadzeniu ich w razie potrzeby. W takim przypadku pacjent rozumie okoliczności, w jakich mogą wystąpić określone procedury, zaznajamiając się z przebiegiem swojej opieki. Oznacza to również, że praktyk będzie chroniony przez umowę, jak to zostało określone, gdy procedura była planowana.
Po trzecie, istnieje ukryta wartość w tym, że Umowa Główna AFSCME Council 13 będzie chroniona przez prawo. Jeśli umowa zostanie naruszona, na przykład gdy firma objęta umową nie zapewnia świadczeń, które były określone w umowie, zespół prawny Meyer Darragh (który również odgrywa rolę w opracowywaniu Umów Zbiorowych i Skarg) może pomóc w rozwiązaniu problemu. Ten podobny ramowy system prawny można porównać do procedur w estetyce – jeśli coś pójdzie nie tak, gdy pacjent przechodzi procedury estetyczne, takie jak podanie zastrzyku z toksyną botulinową, może zostać wniesiona sprawa sądowa przeciwko praktykowi.
Po czwarte, istnieje ogólna rzeczywistość, że Umowa Główna AFSCME Council 13 służy jako dokument zapewniający, że standardy pracy zostały spełnione. W tym względzie należy ją postrzegać jako coś, co pozwala na utrzymanie najlepszych standardów między pracownikiem a pracodawcą, a zatem leży w najlepszym interesie pacjenta i praktyka. Dlatego Umowa Główna, taka jak Umowa Główna AFSCME Council 13, może okazać się najlepszym narzędziem do wdrożenia najlepszej możliwej procedury w dziedzinie medycyny estetycznej.